Ne TS Taraftarı ne de TS Kadrosu Şu Futbolu Haketmiyor!!

Tam bir sene evvel 20 trilyonun üzerinde para harcanarak oluşturulmuş ve hasbelkader de olsa ligi ilk 3 arasında bitirmesinin haricinde son 3 haftaya kadar şampiyonluk mücadelesi vermiş bir kadro vardı elimizde..

Bu sezon da şampiyonluk yarışına ortak olabilmek adına o kadroya sadece 3 nokta transfer ve kaliteli bir teknik adam takviyesi gerekiyordu ama TS Yönetimİ buncacık bir görevi dahi layığıyla yerine getiremedi maalesef..

Yıllar boyunca sol kanadı olmayan bir takımın o bölgeye ardı ardına Alanzinho ve Engin’ i transfer etmiş olmasına rağmen kör gözün dahi görebildiği forvet ihtiyacı konusunda kılını bile kıpırdatmayan Yönetim ve hocanın bir yabancı kanat oyuncusu daha transfer ettikten sonra o futbolcuyu dün Manisa’ da sağ bek mevkiinde görevlendirmiş olması ayrı bir kara mizah örneği olsa gerek..

Daha ligin başında önce D. Bakır, sonra Toulouse ve şimdi de Manisa bozgunu ardı ardına gelince insan şöyle bir soruveriyor kendine; “Gerçekten bu kadar mı kötü takımız biz?” diye..

Hadi gene Toulouse’ un Fransa’ nın sıra takımlarından biri olmasına rağmen nihayetinde bir Avrupa takımı olması gerçeğinden hareketle o maçta ortaya koyduğumuz utandıran futbolu bir kenara bırakalım ve biraz da zorlama bir şekilde kadronun Avrupa tecrübesizliğine yoralım..

Yahu şu kadro her ne kadar bazı takviyeler gerçekleşmemiş olsa bile lige daha yeni çıkan, kadrosunu 18′ e güçlükle tamamlamayı başaran bir D. Bakır’ a ve bizim geçen sezon yollamış olduğumuz ıskartalar ile takımın iskeletini kurabilen bir Manisa’ ya karşı yenilmeyi geçtim; bu derece mahkum, bu derece aciz bir futbol oynayabilir mi?

Yani şu ilk haftalarda bir GS ya da FB’ ye karşı mahkum oynayıp da kaybetmiş olsak bunu Yönetim’ in acizliğine haklı olarak bağlayıp Broos’ u bu sorumluluktan sıyırabilirdik belki ama şu rezaletin baş sorumlularından biri de, futbolcu transferleri konusunda herhangi bir inisiyatif kullanabilme kişiliğini gösteremeyen, elindeki kadroyu lige yeterince hazırlayamayan, takımın sahada tel tel dökülüyor olmasını ifadesiz gözlerle izleyen ve ligin en zayıf takımlarına karşı dahi 8-9 defansif oyuncuyla çıkma tırsaklığını gösteren Hugo Broos’ dan başkası değildir tabii ki..

Bir takım düşünün, maçın son dakikalarında panikleyerek bir an önce hücum bölgesine gitmek isteyen takımlar edasıyla maçın daha ilk dakikasından itibaren rakip defans arasında sıkışıp kalmış olan ve hava hakimiyeti olmayan Umut’ un olduğu bölgeye doğru ısrarla ve sistemli bir şekilde doldur boşalt oynuyor. Bu rezalet, futbolcunun formsuzluğu, taraftarın agresifliği ya da Yönetim’ in basiretsizliğine benzer basmakalıp hezeyanlar ile açıklanamaz..

Eğer ki futbolcular her maçtan önce kendi aralarında toplanarak “Bırakın şimdi hocanın taktiğini falan. Defanstan ve ortasahadan sürekli olarak Umut’ un olduğu bölgeye topu şişerelim. Belki eğrisi doğrusuna denk gelir de bir gol atar üzerine yatarız” şeklinde bir konsultasyon yapmıyorlarsa birileri hocaya sorar tabii “1930 lardan kalma bu futbola hem de 3 maç üst üste nasıl izin veriyorsun? “ diye..

Geçenlerde bir topiğin altına ironik bir mesaj atmıştım “Madem bu şekilde oynayacağız hiç değilse 4-1-5 sistemiyle oynayalım ki en azından top şişirilen bölgede daha çok oyuncumuz olur ve spontane gol şansımız daha da çoğalır” diye. Bunu yakında ciddi ciddi yazmaya başlarsam kimse şaşırmasın artık..

Milli Takım’ daki tek oyuncumuz olan ve Sivas’ daki maçı sonradan oyuna girerek lehimize çeviren Ceyhun’ un adeta cezalandırılırcasına bırakın ilkonbiri, 3 eksiği olan bir takımın 3 oyuncu değişikliğinden bir tanesi olarak dahi tercih edilmiyor oluşu ayrı bir trajikomik vaka örneği olsa gerek . Hele ki rakibin arkada bırakacağı boş alanları değerlendirme şansı, skor avantajı sağladıktan sonra geriye çekilen bir rakibe karşı daha az olan Alanzinho’ nun her maçta sonradan kurtarıcı misali oyuna sokuluyor oluşu bir zamanlar adeta bir fenomen haline gelen Ziya Doğan-Yattara sendromunu hatırlatıyor bana açıkçası..

Sonuçta diyeceğim o ki, şu kadro her ne kadar eksik ya da takviyesiz dahi olsa ne Manisa ne de D. Bakır gibi 2 asansör takıma ardı ardına yenilmemeliydi. Hadi yenilmeyi de geçtim, bu derece etkisiz ve bu derece silik bir futbol ortaya koymamalıydı.

Yani şu takımlara kadro yetersizliğinden dolayı yenildiğimizi düşünen aklı evvellere Manisa ve D. Bakır’ ın bizi geçen senelerdeki o berbat kadromuzun ıskartalarıyla sahadan sildiklerini hatırlatmak yeterlidir sanırım..

Gelelim cefakar Trabzonspor taraftarının bu tablodaki görüntüsüne..

25 senedir şampiyon olamamasına rağmen hala bu camiaya büyük bir sevdayla gönül verebiliyor olması dahi takdire şayan bir fedakarlık olan TS taraftarının aylardır dile getirdiği forvet ihtiyacının şimdi ayyuka çıkmış olması bile bu kitlenin futbol ile ne derece haşır neşir olduğunun ve öngörülerindeki isabet oranının doğruluğunu gösteriyor zaten..

Taraftar baskı altına alıyormuş da futbolcu baskıyı kaldıramıyormuş. Hikaye..

Demek ki kendi tesislerimizde takım kaptanımızı tekme tokat dövsek ve bir de kendi tribünümüzde bir adam bıçaklanarak can verse daha neler çemkirecek bu millet..

Taraftar küfür ediyormuş. Gören de İstanbul takım taraftarlarının alayı maç bittikten sonra operaya gidiyor sanacak. O tribünlerdekilerin her biri ikişer üniversite devirmiş entellektüel insanlar ya(!)

Birileri şunu kafalarına soksun. TS taraftarı salt şampiyonluk istemiyor. En azından şampiyonluğu bu camiaya şart koşmuyor..

Sahada yenilse bile en azından ligin sıra takımlarına karşı da olsa kendisinin göğsünü kabartacak ve dosta düşmana utandırmayacak kişilikli bir futbol görmek istiyor. Sen bu taraftara onu dahi sunamıyorsan kimse kalkıp da sözümona taraftar baskısından falan bahsetmesin..

Bu rezalete şu baskı az bile..

Great White

Ne TS Taraftarı ne de TS Kadrosu Şu Futbolu Haketmiyor!!” üzerine 20 düşünce

 1. burak

  Kelimesi kelimesine katıldığım gibi Isaac'ın göndrilmesi ki hatırlayalım Messi'nin parladığı organizasyonda Messi'den sonra adından en fazla bahsedilen ikinci futbolcuydu. Hepsini geçtim, kalitesi çok düşük olsun. Sevgili yöneticiler sizin forvet fazlalığınız mı var da forvet'ten oyuncu gönderiyorsunuz. Kenarda bir de forvet otursa fena mı olurdu. Hani bazen forvet oyuncusu da sakatlanıyor ya, onun yerine defans oyuncusu sokmak abes kaçıyor ya, hani forvet almak lazım oluyor ya oyuna. Hani tamamen o açıdan. Yahu anlamıyorum ben bu takımı. Ha tabii şunu anlarım. Eğer Roma'nın iki sene önceki hali olacaklarsa, 4-6-0, tamam. Ama onun dışında hakikaten anlamıyorum. Düşündüm de olabilir mi yahu 4-6-0. Bu forvetsizlikte tek çözüm, uzaktan şutları olan futbolcular da var, topla kateden oyuncular da var. Şaka mı yapıyorum, ciddi mi soyluyorum, vallahi ben de bilmiyorum. Boyle iş olmaz.

  Cevapla
 2. Great White

  @ burak ;

  Daha geçen gün foruma "Forvetlerimiz bunlardan ibaret olacaksa 4-6-0 oynasak daha iyidir. Salalım ileriye Yattara ve Alanzinho' yu takılsınlar kafalarına göre" şeklinde bir mesaj atmıştım:)

  Şimdi düşünüyorum da pek de nmantıksız değilmiş demek ki;)

  Cevapla
 3. tanjue

  Bir kaç sorum olacak sana abi.

  Allah aşkına Gabriç nerde sağ bek oynadı yahu:) Gözümün önünde oynandı maç 5 metrede. Adam orta sahayı 5 kere geçip bizim sahamıza gelmedi, eleştirmek için eleştirme gözünü seveyim. Sağ açık oynamasını kastediyorsan da Gabriç sol da çok kötü oynayınca kendisine gelir belki diye sık sık yer değiştirtti ama olmadı. Ki Gabriç'in iki kanatta da oynayabildiği hatta daha çok sağda bile oynadığı konuşuluyordu transferi sonrası. He yanlış transfer politikasının ürünüdür kalitesini görmesek de onu zaten yazıp çizdik…

  Toulouse'un sıradan bir Fransız takımı olduğuna da itiraz ediyorum. Toulouse şu sıralar ligin en önde gelen 4-5 takımından biridir bunu da sezon boyunca yakın takip ederek anlayabilirsin…

  Şu 8-9 defansif oyuncuyla çıkma konusunda da rica etsem senden bu isimlerin kimler olduğunu ve senin nasıl çıkacağını açıklayabilir misin bana.

  Ceyhun konusuna da değinmek isterim kendi adıma. 3 oyuncu değişikliğinin ikisi zaten yapılması kesin değişikliklerdi yanı bir tek Ferhat'ı eleştirebiliriz bence. Bu konuda da maçı tribünden izlemiş biri olarak şunu söyleyebilirim sana Trabzonspor teknik direktörlüğüne gfeldiği günden beri yaptığı en iyi değişiklikti. Ferhat Çökmüş stoper gibi oynuyordu ve ordaki boşluğa hiç kimseyi sokamayan Trabzonspor'a Ferhat gibi hucumcu bir bek aldı. Ferhat en az 10-15 bindirme yaptı ordan ben ve yanımdaki herkes feryat ederken bir tek pas bile atılmadı oraya! Nıye atılmadığını maç boyunca niye pres yapmadıklarıyla birlikte Alan,ENgin Selçuk,Gabriç 4'lüsüne sorabiliriz bence…

  Taraftar hakkındaki yorumlaraysa birşey demiyorum , taraftar kimliği altındaki kişilerin Manisa'daki büyük desteğini aşağıda yazdım zaten. Üzerine daha da birşey demeyeceğim…

  Son olarak Broos konusunda aşağıda belirttiğim ama muhtemelen okumadığn için görmediğin bir iddiayı tekrar ediyorum. Bu takımın bir sorunu var oynamıyor, oynamak istemiyor. Ne yaşanmış olabilir bilmiyorum ama yaşanmış şeyler var. Bi tek oyuncu bile dün kzanmayı istese bir damla mücadele etme isteği olsa dün puanı arma alırdı. Broos'un hataları daha önce de dediğim gibi var ama bu takımın içinde yaşanmış bir olay var bunu zamanla daha iyi göreceğiz. Ya bir anda düzelecekler ve haklıymıssın bunu oynayan onu da oynardı diyeceksinz ya da bir gün medyadan öğreneceğiz yine…

  Cevapla
 4. bozzio levin stevens

  kasma parçalama kendini bu kadar uşağum, hattıni bil diye boşuna demiyor adamlar. trabzon da bu kadar işte, ne bekliyordun? tabi bir de teknik direktörün günah keçisi de trajikomik açıkcası. gerçi trabzonda kronik galiba bu. capello kalibresinde biri gelse tablo da yorumlar da aynı olurdu heralde. bre capello 1930'lardan kalma bu çağdışı nasıl oynatıyorsun sen trabzona! takımda adam gibi futbolcu yok hugo broos napsın.

  Cevapla
 5. Great White

  @ Tanjue;

  Aslında bana karşı sebebini anlamadığım ve açıkçası çok da fazla önemsemediğim şu saplantılı tutumun sebebiyle yorumlarını cevaplandırmayı düşünmüyordum ama bir kez daha tekrarlanması durumunda son kez cevaplandırmış olduğumu söyleyeyim:)

  Ben Gabriç' i maçın genelinde Serkan' ın arkasında izledim ya da Serkan' ı onun önünde. Kaldı ki eleştirimin ana teması bunun üzerine bile değil.

  Eleştirmek için eleştiri getirmeye kalksam inan ki senin o yüz satırlık yazılarının dahi ötesine geçer buralarda destanlar yazabilirdim ama daha çok önemli gördüğüm hususlar üzerine yazmaı tercih ediyorum;)

  9 kişilik defanif oyucncu meselesine gelince. Takımın ilkonbirinde ofanstan sayabileceğimiz sadece birbuçuk kişi var. Biri Umut, diğer yarım olan ise Engin:)

  Oysa ki Yattara' nın yokluğuna rağmen Alanzinho her defasında rakip kapandıktan sonra oyuna sokuluyor, hem de maçın daha 37 nci dakikasında. Yani Broos bizim bir hafta önce yazdıklarımızı maçın 37 nci dakikasında idrak edebiliyor belki de..

  O uzunca yazımdaki sadece 2-3 önemsiz detaya itiraz getirebildiğine göre diğer önemli hususların tamamına katıldığını düşünmemin de bir mahsuru yoktur umarım..

  Ayrıca şunu da belirteyim, o övdüğün Ferhat heriflerin sağ kanadında tren gibi çalışan gökoğlanına cale ile birlikte koridor oldu yahu. Üstelik ileride aldığı iki topu bırak iyi kullanmayı orta dahi yapamadı..

  Zaten altını çizdiğim asıl önemli mevzu şu takımın, bizim ıskarta oyuncularımız ile kadrolarını tamamlayabilen 2 sıra takımına karşı oynadığı aciz futboldan aldığı yenilgilerden ibarettir..

  Takımdaki 18 futbolcu birden takımını satmıyorlarsa ve aralarında gizli bir ihanet gerçekleşmiyorsa bu 3 maçtaki rezaletin baş sebebi bellidir ve bunun adı da Broos dur tabii ki..

  Ama geçen sene sonunda şu takıma 3 nokta transfer yapılmasıve başına liyakatli bir hoca getirilmesi gerekirken bunu başaramadığı için asıl sorumlular tabii ki Yönetimdir; bunu zaten her yazımda belirtiyorum..

  Ama kimse bana kalkıp da şu kadronun bir D. Bakır ya da Manisa' dan daha yetersiz olduğun martavalını sıkmasın..

  Arka ceplerimi göstererek gülerim yani:)

  Bu arada ben senin yazını da okudum. Üstelik nezaketen falan da değil..

  Cevapla
 6. Great White

  @ Bozacı Stevens;

  Hangi takımı neresinden tuttuğunu yazmamışsın ama ikinci oldukları sezonlarda bile hocalarının kıçını tekmeleyen ve bir sezon içerisinde 2 başkan 3 hoca değiştiren 3 takımdan bir tanesinin taraftarı değilsindir umarım:))

  Cevapla
 7. thebiglebowski

  Boşuna sorumlu aramayın..

  Sahadaki rezaletten Broos,Ondanda sorumlu Sadri Şenerdir..

  Gerisi hikaye..

  He skordan sorumlu olanlarmı..O ruhsuz topçular..

  Cevapla
 8. Great White

  @ Mes que un Club;

  O halde Ceyhun hakkındaki Broos' a yönelik eleştirimi en azından bu maçlık geri alıyorum..

  Haber doğruysa bilgilendirme için teşekürler:)

  @ thebiglebowski;

  Bütün yazdıklarımı kısaca özetlemişsin, ahbap;)

  Cevapla
 9. tanjue

  @great White

  başta sana karşı saplantılı olarak bahsettiğim uyuşmaz tutumumun sebebi gayet açık. Hayatım boyunca her yenilgiden sonra t.d ye yüklenen insanlardan hazetmedim ve hazetmeyeceğim. Sen de bunun görüldüğü üzere daniskasını yapıyorsun. Yazdığın üç yazıya bakan insanlara Broos bunu yanlış yaptı demekten başka birşey yaptığını düşünmüyorum. Takım içinde bütün gözlerin görebileceği sorunları, isteksizlikleri, formszlukları,eksiklikleri görmemek epey zor oluyordur ama eminim.

  Serkan'ı Gabric'in sürekli arkasında gördüm diyerek maç boyunca kendi yarı alanına toplasan 5 kez geçmeyen bir adamı sağ bek yapmanı da takdir ediyorum gerçekten. Şu maçı izleyip senden başka Gabriç'e sağ bek yorumu yapabilecek bir tek insan daha yoktur eminim.

  9 kişinin defansif olduğunu söylemene biraz da ben değineyim. Şu maçı izleyen hadi onu da geçtim sahadaki oyuncuları biraz olsun tanıyan herkes güler bu yoruma. Gabriç maç boyunca berbat oynamış olabilir ama defansif yönü sıfırdı! serkan dünyanın hangi takımına götürürsen götür defansif bir sağ bek değil ofansif bir sağ bek görevi görür sağ bek oyuncusunun genel özelliklerini hesaba katarsan. Selçuk ve Colman'ın da hücumunun defansından kat kat daha iyi olduğunu 37 hafta izleyip anlayamadıysan, hepsini geçtim şu maçta 90 dakika boyunca önünden geçene yavaş bile demeyen Selçuk'u görüp te bunların defansif oyuncular olduğunu söylüyorsan helal olsun. Gerçekten dünya üzerinde futbol anlayışımın bu kadar zıt dustuğu biri daha bulamam…

  Ferhat'ın da koridor olması gayet normaldi. Artı ben kendisinin iyi oynadığını söylemedim hedeflendiği şekilde bindirme yaptığını söyledim ama ona atılmaya çalışılan topların hemen hepsi kaptırıldığından çocuk yiğit'in 20 metre arkasından deparla yetişmeye çalıştı, e bırak da yetişemesin çocuk da bolt değil sonuçta. Cale'nin zaten kötü oynadığını bile söyleyemem çünkü berbat oynadı.

  Son olarak benım yazımda bahsettiğim şekilde maçı staddan izlemiş birine futbolcuların maçı isteyip istemediklerini sormanı rica ediyorum. Emin ol herkes bu takımın içinde bir problem olduğunu söyleyecektir sana. Yoksa bu kadar haysiyetsiz bir futbolu 3.lig takımı bile oynamazdı bırak Trabzonspor'u ya da broos'u. Hem bu kadar mı zor bu aradaki buyuk farkı görmek Sivas maçıyla diğer maçların. Sence takımın kötü oynamasının,etkisiz olmasının tek sebebi hala broos'sa pes diyorum. Yani gözle görülür bir değişim var ama sen her seferinde suçu değişikliklere ya da seçimlere atıyorsun. Ortada net bir şekilde oynamayan, oynamak istemeyen oyuncuların hiç suçu yok yani. Allah aşkına bir yazında da sahada gezerken utanmayan oyunculara ayır. 1 adım mesefe uzaklarındaki topu birbirlerine bırakarak 5 metre arkalarındaki Nizo'ya kaptıran ENgin'i Serkan'ı sorgula bir kere de. Bu kadar kolay bir oyun değil futbol. Alan 90 dakika oynasa, ceyhun oyuna girse, Umut'un yerine Gökhan da oynasa bu takım kazanamayacaktı çünkü kazanmak için mücadele etmiyor bu takım, etmek is-te-mi-yor!!! Eleştireceksen bunu eleştir hatta say Broos'a niye bu takım sahada geziyor, hiç mi gaza getiremiyorsun de ama şu değişiklikleri seçimleri aş biraz. Sen de çok iyi gördün zira 53 dakika sahada kalıp bir tek pozisyon yaratamayan Alan'I ama o 90 dakika oynasa 3 gol atar 2 de attırırdı eminim ya da süper mane dönüşüp yediğimiz golü engellerdi zaten…

  son olarak bundan sonra bu blog sınırları içerisinde herhangi bir Trabzonspor yazımı okumak zorunda kalmayacaksın, tabi özel olarak tanju ne yazmış diye başka yerleri araştırmazsan;)

  Cevapla
 10. Great White

  @ Tanjue;

  Paşa keyfin bilir..

  Özellikle şu üslubundan sonra nerede yazıp çizdiğin beni hiç ilgilendirmiyor açıkçası:)

  Selametle..

  Cevapla
 11. tanjue

  @great white

  Şu dakikadan sonra söyleyeceğim tek şey üslubumda herhangi bir bozukluk olmadığı. Hiç bir zamanda terbiyesizlik etmemişimdir kimseye tanıyan bilir beni. En sinirli andaki yorumlarımdan sonra bile dönüp özür dilemişimdir. Üslup dediğin şey ne bilmiyorum ama orda düşündüklerimi gayet açıkça anlattım ve kesinlikle ne hakaret ettin ne de bir kabalık. Üslübuma laf ettirmem senin anlayacağın;)

  Cevapla
 12. Anonymous

  Tanjue

  Great White'a karşı yazdığın yorumu bir daha okumanı tavsiye ederim.

  Teknik heyet sahadaki mücadeleye önlem alamıyorsa, sahadaki futbolcularına karsı otoritesini kullanamıyorsa, bu durumda o teknik heyet eleştirilir. Ki eğer sağ bek yoksa alternatif üreteceksin. song geldiğinden beri bizde sağ bek denendi mi. Ha oynar yada oynayamaz o başka. bu bile denenmedi. Şunu bil ki, sağ bek te song oynasaydı sağ bölgeden bu derecede toplar kolay geçmezdi.

  Bugun hala formsuz olduğu açık olan oyuncuları sahaya süren bir teknik heyet varsa, o teknik heyet eleştirilir.

  eğer burada birisinin futbol bilgilerini ile zıt düştüğünü açık olarak yazıyorsan, Trabzonspor'a geldiği zamandan beri 3-4 iyi mac dışında colman'ı ve selçuk'u begenen birisi varsa onunla hiç futbol tartışmayalım.

  a1b2

  Cevapla
 13. tanjue

  @a1b2

  Abi sen de şu yorumları anlamadın ya ben de bır sorun var herhalde. Ben eleştirmesin demiyorum ben senin dediğin formsuzluklardan da bahsetsin diyorum. Allah aşkına Alan mı formda ama eleştiriyoruz niye geç girdi diye? Kim var formda da oynatmıyor bu adam? Bana biri açıklasın şu sorduğum soruları da gönül rahatlığıyla ben anlamıyorum bu işten diyeyim. Ki hepimiz biliyoruz bu adamların Sivas maçı sonrasına kadar oynadıkları futbolu. Hiç mi farkında değilsiniz bu takımın içinde sorunlar yaşandığının yoksa ben ve benim gibi düşünenler mi uyduruyor biyerlerinden. Sivas maçında ya da hazırlık maçlarında şut atan önde basan çabalayan ısıran takımın başında da aynı adam yok muydu? Oynayanlar da dönüşümlü olarak aynı adamlar değil miydi? O sahadaki adamların aynı istekle oynadığını mı iddia ediyorsunuz. Rica etsem bir yazı yaz da anlayayaım abi şu günlerdir anlayamadığım şeyleri. alan 11'de oynasa kazanacak mıydık mesela? Ya da Ceyhun girse Ferhat'ın yerine? Ortada değişen oyuncu sayısı birken hocanın da oynamayın şu atmayın demeyeceği barizken bu takımın niye bu hale geldiğini niye sorgulamıyorsunz? Ortada bizzim bilmediğimiz ama takımın huzurunu kaçıran bir problem var görün şunu nolur? Ya da bana uyduruyorsun ve tamamıyle haksızsın deyın. Deliricem bu Broos tartışmasından dolayı artık. eldeki malzeme belli adamın oynattıkları belli 1-2 değişiklikle Sivs maçındaki takıma dönüşür müydü şu Manisa'da sahada gezen topçu bozuntuları?

  Cevapla
 14. Mes que un Club

  Tanju takım içinde bir sorun olabilir doğru. Böyle oynuyorlarsa olmalı. Başka izahı yok. Ya da futbolcular yönetimi transfere mecbur bırakmak için bir iki maç yatalım diyorlar 🙂 artık böyle saçma sapan şeyler üretiyorum. Mesela umut gol olan topa dokunarak başkana: "başkanım bak işte ben gol olan topu bile engelliyorum anla işte bu takıma forvet lazım, benden medet umma diyor. siz forvet gol atmayacak orta sahanın atmasına yardımcı olacak dediniz ama ben orta sahanın attığı golleri de engelleyebilme yeteneğine sahibim diyor"..

  Cevapla
 15. lionel

  burdaki tartışmaları kaçırmışım nasıl olduysa 🙂

  son üç maçtan sonra insanın inanın pek birşey yazası gelmiyor. manisa maçında iftardan sonra ağırlık çöktü ve maçı izlerken uyudum. o kadar kötüydük ki gol atacağımıza inancım yoktu ve umudu kestim.

  ben de tanju gibi teknik direktöre sallamanın pek doğru olmadığını düşünüyordum fakat şu gelişmelerden sonra malzemeciyi bile eleştiririm o kadar kızmış hale geldim.umarım düzeliriz ama bir senemiz gitti ilk 3 haftadan 6 puan fark yedik.

  Cevapla
 16. Great White

  @ A1b2 ;

  Hocam yorma kendini boş yere:)

  @ Mes Que ;

  Yapmış olduğun o ironik yorumu ciddi ciddi dillendirenlerin olduğunu düşünmek aslında çok daha ironik ve hatta biraz da trajikomik olsa gerek;)

  @ Lionel ;

  Şu takımın ortaya koyduğu bu istikrarsız performans ve kondüsyon eksikliği sebebiyle ilk olarak teknik direktörü eleştirmenin pek doğru olmadığını ben de düşünseydim, birilerinin kolayca ve fütursuzca yaptığı gibi daha geçtiğimiz sezonu zirvede bitirmeyi başaran şu takımın topyekün bütün futbolcularına "Ruhsuzlar" diye haykırma yoluna giderdim belki..

  Hatta daha da ileriye giderek kıldan tüyden sebepler ile onların bilerek oynamadığını ima edecek, en azından bunu zihinlere sokacak türden hezeyan dolu açıklamalar da yapardım..

  Bununla da yetinmez, kahve köşesinde izlediğim bir maçta arkamda pinekleyen 3-5 TS li ve tribündeki bir grup taraftarın maç anındaki sinirle yapmış olduğu spontane tepkileri kendime baz alarak milyonlarca TS taraftarını bağlayıcı bir şekilde "Bu taraftardan bir cacık olmaz. Utanıyorum bu taraftardan" şeklinde zırvalar dururdum..

  Sırf neden? Şu Broos' un arkasını kollamak pahasına;)

  Ayrıca şunu da tekrar söyleyeyim. Bu takımın kalitesinin gerçek performansı asla bundan ibaret değildir.

  Bu takım gerek acımasızca şu kadroyu yerden yere vuranlara, gerek Yönetim' e ve gerekse Broos' a rağmen şu ligi mevcut kadrosuyla dahi en azından ilk 3 de bitirebilecek yeterliliğe sahiptir..

  Bunu hep birlikte göreceğiz:)

  Cevapla
 17. CezaSahası

  Birbirinize girmeyi nasıl becermişsiniz, tebrikler doğrusu. Yazılan her şey, ya da söylenilen her sözün bir zıt kutup yaratması mı amaçlanmış, yoksa bu doğal bir süreç mi, pek bilemiyorum. Ama benim zihnimde bunun aslında yazdıklarım eleştirilsin, ve bir öteki grubu oluşsun anlayışı seziyorum. Şurada okuduğum şeyler gerçekten çok gülünç. Bir başka takım taraftarı olup da şunları görsem inanın kıçımla gülerdim! Kalemine güvendiğim insanların birbirlerine nasıl da düştüğü, birbirlerine inceden değdirmekten aldığı keyfi görünce gülerdim. Burada ara bulucu bir yorum falan yapacak da değilim. Ortaya konan tablo Trabzonspor'un şimdiki durumundan daha vahimdir. Neden mi? Trabzonspor'u doğru analiz etmeyi isteyen ve düşüncelerine güvendiğim iki insan bile sanal bir ortamda fikirleri konusunda ayrılığa düştüklerinde birbirlerine karşı bu tavrı takınıyorlarsa işin ucunda milyonların olduğu yöneticilik, futbolculuk, tdlik gibi işlerde dönenleri tahmin etmem hiç zor olmuyor. Trabzonspor'un bu durumu çok normalmiş demek ki. Bunları yazıyor olmama kendim bile şaşırıyorum ama beni daha çok şaşırtan bir şey vardı. O da sizin yazdıklarınız… Saplantı, yazımı okuyamayacaksın, yok umrumda değil…Fikirlerinizin kimilerine yön vereceği düşünülüyordu. En azından ben hâlen böyle düşünüyorum. Ama sizin yön vermek istediğiniz başka şeyler de var anlaşılan. Her ortamda farklı şekiller ve farklı kişilerde tezahür ettiğini gördüğüm bu durumun burada da bu şekilde tezahür etmesi umudumu iyice kırdı açıkçası. En son Ayhan abi ve Sadi abi arasında yaşananlar da buna tuz biber oldu. Beyler! Burası bir forum değil. Siz bu sitenin yazarları ve yöneticilerisiniz. Kullanıcıları değil! Ve hepsinden daha önce bilinçli birer taraftarsınız. Kendinize gelin!

  Cevapla
 18. Great White

  @ Cezasahası ;

  Eleştirini çoğul anlamda kullanmışsın ama ben kendi üzerime almıyorum bile..

  Aslında çok da iyi becerdiğim söylenen şu polemik muhabbetinden kendimi alabildiğine uzak tutmaya çalışmama rağmen ısrarla üzerime gelinmesini ve sonuçta kendime ait fikirlerime nasıl bir üslup ile cevap verildiğini önce bir dikkatle okuyup daha sonra şu sitemkar tavrını gözden geçirmeni tavsiye ederim..

  Mesela AVEA Reklam filmiyle ilgili benim yazmış olduğum ve birkaç kişiden hariç kimselerin katılmadığı yorumuma da onlarca itiraz geldi ama bu kadar tacizkar ve kişisel olmadı hiçbir tanesi..

  Sonuçta diyeceğim şu..

  İtirazlar olacak tabii, sonuçta ayet yazmıyoruz burada. Hayatın anlamını açıkladığımızı da iddia etmiyoruz..

  Ama karşı fikirlere belli bir saygı ve hoşgörü olmadıkça bunun kimseye bir yarar olmaz..

  Selametle..

  Cevapla
 19. charonst

  bence takımın bu halının tek suclusu yonetım. hugo bross degıl capello olsun bu kadroyla yapacagı fazla bısı yok. tolga serkan selcuk tjıkuzu gıbı topcularla bu takımın ne d.bakır dan ne de sıvas tan farkı kalmaz. ustune forvet yokken gıdıp de ısaac ı satmayı bırakın kıralarsanız olacaklardan sız sorumlusunuzdur

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir