Özgener’ den Fatih Terim “Garantisi”(!)

Bosna Hersek’ in deplasmanda güle oynaya 2-0 lık skor ile kazandığı Estonya maçının ardından Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener kendisine yöneltilen mikrofonlara bir açıklama yaptı..

Özetle şunları söyledi Mahmut Bey: “Finallere gidebilmek adına elimizdeki fırsatları kaçırmasaydık şu an bir başka takımın kabedeceği puanı beklemek zorunda kalmayacaktık. Elimizdeki avantajı kaçırmamamız gerekirdi. Fatih Hoca ile 2012 senesine kadar kontratımız var. 2010 Dünya Kupası ile turnuvalar bitmiyor”

İşte bir başka federasyon başkanının vefatı sebebiyle birileri tarafından başa getirilen ve sonrasında tek aday olarak sokulduğu federasyon seçiminde kucağına başkanlık mazbatası verilen bir adamın bana göre son derece vurdumduymaz, kayıtsız ve talihsiz açıklaması aynen bu şekildeydi..

Belçika maçı başlamadan önce Bosna maçından gelen kara haberi duymalarına ve artık finallere gidebilme şansımızın kalmadığını öğrenmelerine rağmen mikrofonlara anlamsız tebessümler eşliğinde demeç vererek bir formalite maçına çıkacağımızı ama sonuçta gerçek birer “profesyonel” olduklarını hatırlatan Terim’ in yardımcısı Metin Tekin’ den bahsetmiyorum bile..

Ne sistemi anlaşılan, ne belli bir oyun planı olan, ne bir kadro istikrarı bulunan, ne de herhangi bir gençleşme operasyonu yaşamasını bırakın veteran oyuncular ile takviye edilip duran Milli Takım’ ın geçtiğimiz Avrupa Şampiyonası’ nda mucizevi son dakika golleri ve Cech’ in özel ikramı sayesinde gördüğü yarı final başarısından sonra tek dişli takımın İspanya olduğu böylesine kolay bir grupta son iki maçı dahi beklemeden havlu atarak elenmesinin karşılığı böylesi pişkince bir edayla verilen röportaj olmamalıydı..

Mahmut Bey, ülke nüfusunun neredeyse yüzde sekseni tarafından tartışılan Fatih Terim’ in Milli Takım’ da 3 sene daha ömrü olduğunun garantisini vereceğine o koltuktaki kendi ömrünün ne kadar olduğunu düşünmeye başlasa çok daha akıllıca olur sanırım..

Bakalım önümüzdeki günlerdeki gelişmeler bu röportaj ışığında mı cereyan edecek, hep birlikte göreceğiz..

Great White

Özgener’ den Fatih Terim “Garantisi”(!)” üzerine 3 düşünce

 1. Great White

  Bu arada biraz önce TV' de son dakika haberi geçti..

  Fatih Terim, Ermenistan maçı sonrasında görevi bırakacağını açıklamış..

  Giderayak en azından kariyerine bir Ermenistan galibiyeti eklemek istediği için o maçı beklemiş olabilir tabii ki ama buna da şükür..

  Yalnız insanın aklına Federasyon Başkanı ile Fatih Terim arasında "Biz sana sahip çıkar anlamda bir demeç verelim ama sen gene de istifanı ver ki hem sen kamuoyu önünde kovulmuş duruma düşmemiş olur hem de bizim önümüzü açmış olursun" gibisinden bir konuşma geçip geçmediği kuşkusu da takılmıyor değil hani..

  Bakalım federasyonun tavrı nasıl olacak..

  Neyse artık. Bu saatten sonra söylenecek tek şey var..

  Türk Futbolu adına hayırlısı olsun..

  Cevapla
 2. Ömer Faruk

  Allahıma şükürler olsun.Hiç gitmeyecek sandım.Onun yüzünden Milli takımımızdan soğumuştum.Bence artık Lucescu,Gerets,Halilhodzic,Zico gibi Türk futbolunu yakından tanıyan bir yabancı hoca getirilmeli.

  Cevapla
 3. Anonymous

  @Great White

  Kariyerli bir teknik direktörle anlaşılacak sanırım. Hiddink ile doku uyuşurmu sence.

  2- Ş.Güneş ile yine, yeniden olabilirmi ?

  Konfederasyon kupasında 3.cü olduğumuz kadroyu Letonya maçında süremediği için çok eleştirilmişti. Şimdiden bu durum yeniden hatırlatılıyor medyada. Yeniden yapılanmak için Yerli hocalar uygun bir isimmidir. R.Dilmen'in gectiğimiz günlerde bir beyanatında artık futbol al-stop-ver stop tipi oyunculardan artık kurtulması gerektiğini dikine oynayabilen oyuncularla yola devam lazım olduğunu söyledi. Sence doğru bir teşhişmi. Örnek olarakta bizim Sercan gibi dikine oynayabilen oyuncular lazım. dedi.

  a1b2

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir