Henry’ ye Yakışmadı!

2010 Dünya Kupası’ na katılmaya hak kazanmak adına çıktı her iki takım Stad de France çimlerine..
Play off maçlarının ilk ayağını deplasmanda Anelka’ nın attığı golle 1-0 kazanan Fransa’ ya kendi evinde bir beraberlik dahi yetiyordu oysa ki..

Fakat bu ümitsiz gibi gözüken tabloya rağmen sahada aslanlar gibi mücadele eden bir İrlanda vardı dün gece..

Robbie Keane’ in attığı golle öne geçmiş, hatta aynı futbolcunun ayağından yüzde yüzlük bir gol fırsatından yararlanamayarak maçı uzatmalara kadar taşımışlardı..

Ancak ne olduysa uzatma dakikalarında oldu..

İrlanda cezasahası içerisinde defansın arkasına atılan topta Henry pasif ofsside pozisyonunda öne çıktı, topla buluştu, sol eliyle topa bir değil iki kez müdahale etti, düzeltti ve sıfırdan pasını Gallas’ a çıkardı..

Gallas’ ın topu boş kaleye itmesiyle İrlanda’ nın bütün umutları yerle bir olurken, böylesine ölümcül bir hakem hatası Afrika’ ya gidecek takımın adını da belirlemiş oldu..

Ama dün gece beni hakemin bu büyük hatasından daha fazla rahatsız eden şey, Henry gibi şu ana dek hakeme bir kez dahi itiraz ettiğini görmediğim, aldatmaya yönelik bir hareketine dahi rastlamadığım, herhangi bir futbolcuyla kavgasına bile şahit olmadığım, çirkeflikten uzak hatta son derece mülayim sayılabilecek bir futbolcunun böylesi bir çirkinliğe ve emek hırsızlığına imza atmış olmasıydı..

Açıkçası bu hareket özellikle Henry’ ye hiç mi hiç yakışmadı..

Artık olan oldu ve Domenech’ in öğrencileri mutlu sona ulaştı..

Ancak ben kendi adıma Henry’ nin bir basın toplantısı düzenleyerek en azından bu çirkin hareketinden dolayı samimi bir özür dilemesini bekliyorum doğrusu..

İrlanda hiç değilse bu kadarını fazlasıyla hak ediyor..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir