Karnın mı Acıktı? Hayde Maça!!

Dün oynanan ve Kayserispor’ un Bursaspor’ a karşı 3-0 üstünlüğüyle sona eren maçı çeşitli haber kaynaklarının da doğruladığı üzere bir stadyum dolusu insan bir yandan pasta börek tıkınıp diğer yandan da beleş meşrubatları tüketerek izlemişler. Hem de sadece 1 liraya. Şaka gibi yahu..
Haberlere göre 4 ton kurupasta ve 40 bin adet meşrubat ikram edilmiş taraftarlara. Her ne kadar pek de sağlıklı bir beslenme şekli olmasa da sporu sevdirmek bu olsa gerek.

Yani Kayseri’ de yaşıyorsanız ve içiniz de hafiften kıyılmışsa Kadir Has stadyumunda maç izlemeye gitmek en iyi fikir olsa gerek. Sahadaki futbol gözünüzü doyurur mu bilemem ama stadyumun açık büfesindeki ikramlar sayesinde midenizin tıka basa doyacağı kesin. Ama tabii bunun için önce 1 liranıza kıymayı da göze almanız gerekecek..

Eski stadyumun dahi tam olarak doldurulamadığı bir şehire astronomik bedeller ile açıkçası bana göre de son derece şık bir stadyum yapıp, o stadyumda harcanan elektriğin maliyetini dahi karşılayamayacak fiyatlar ile stadı doldurmayı başaramayan belediyeci ve popülist kulüp zihniyetinin son çaresi de bu oldu sanırım..

Öyle ya.. Sorarlar adama.. “Madem böylesi bir stad yaptınız, neden boş tribünlere oynuyorsunuz?” diye..

Trabzonspor gibi bir futbol şehrine yeni bir stadyum yapılması adına bırakın devletin ya da belediyenin olanaklarını kullanmayı, aksine engel üstüne engel yaratan bürokrasinin Kayseri’ ye yaptığı bu jestin açılımı biraz da siyasi olacağı için detaylıca girmek istemiyorum ama durumun vehametini anlayan anlamıştır herhalde..

Yok yani, sonuçta Kayseri’ deki o şık stadyum ve Kayserispor taraftarına yapılan tuhaf ikramlarda değil gözümüz. Her birine afiyet şeker olsun hatta..

Ama böylesi kör bir popülizmin doruklarında gezen sadakacı zihniyet futbola da mı el atacaktı yahu? Bir şey değil, millet pastadan börekten bıkıp stad gene boş kaldığında ne türden promosyonlar ile halk stada çekilecek; asıl merak ettiğim o..

Bu arada Kayserispor’ u güzel futbolu ve liderliği dolayısıyla buradan kutlamış da olalım ki yazının futbol ile bir alakası olsun bari..

Bakalım daha neler göreceğiz..

Karnın mı Acıktı? Hayde Maça!!” üzerine 9 düşünce

 1. Cezasahasi

  Faruk Özak uyuma, Trabzona HAKKINI ver! Adana'ya, Trabzon'a, Eskişehir'e neden stad yapılmıyor? İlla Cumhurbaşkanı, başbakan çıkarmamız mı lâzım?

  Adem

  Cevapla
 2. Zlatan Muratanovic

  Mehmet Topuz'dan gelen paralari afiyetle yiyor Kayseri halki.. Ye-ye bitmez o para napsin adamlar halka dagitiyor..

  Cevapla
 3. izlandik

  G.Saray'a stad yapmak için bir taraflarını yırtan TOKİ Başkanının Trabzonlu olduğunu düşünmek, aslında neler döndüğüne yorum getirmek için yeterli olur mu bilmiyorum..Neyse.

  Faruk Özak mı ? Seçimler yaklaştı mı ki..

  Cevapla
 4. birkan

  Keşke buna benzer yazıyı Gs-Toki olayında görseydik.
  Trabzondaki Fenerbahçe nefretini anlamsız olsada bilirim ama Gs sempatisini çözebilmiş değilim.
  Durum buyken ben yarı Beşiktaşlıyım diyen Serdar Bali'ye kızmak ne kadar hakkaniyetlidir?
  Devletçi Trabzon masonların sosyetelerin takımına sempati duyuyor.
  Çok tuhaf bir ülkeyiz biz.

  Cevapla
 5. Master

  Aynı konuyu 2-3 gün önce Adem'le baya bir tartışmıştık. Kayseri'ye stad yapılıyorsa ve bunda devletin herhangi bir organının katkısı varsa diğer şehir takımlarına da aynı katkılar sağlanarak yeni stadyumlar yapılmalıdır.

  İşin ilginç tarafı, derme çatma stadlarda takımlarını destekleyen (eskişehir) taraftarlar nerde? Harika stadyuma sahip olduğu halde takımını desteklemeyenler (Kayseri) nerde.

  Cevapla
 6. Great White

  @ birkan

  Yazının içeriğinde devletin bazı şehirlere hizmet sunarken ayrımcılık yaptığı görüşü sürülüyor olsa da ana tema, var olan talebin çok üzerinde arz edilmiş bir stadyuma zorlama bir şekilde insanların çekilme çabası ve bir nevi "Kimin parasını kime peşkeş çekiyorsun" sorgulamasından ibaret aslında..

  Yani İzlandik ve senin de haklı olarak dikkat çektiğiniz GS-Toki ilişkisi bu konuyla tam olarak benzerlik içermiyor. Ama o konu hakkında da birşeyler karalamış olmayı isterdim açıkçası..

  Senin bahsettiğin TS taraftarının "GS sempatisi" ve "FB nefreti" tespitine gelince..

  Ben kendi adıma o sınıfa girmiyorum. İstanbul' un 3 büyük takımı da bana aynı yakınlık ve uzaklıktadır ama genele bakarsak haklısın..

  Bunun da sebebi gayet açık ve net bir şekilde tarihte kayıtlı zaten..

  Trabzonspor' un gerek uzak, gerekse yakın tarihte şampiyonluk için kıyasıya kapıştığı ve kazansa da kaybetse de kendisine puan cetvelindeki en yakın rakibi nedense her daim FB olmuştur..

  Yani tamamen psikolojik bir durum aslında. Hatta bir nevi şartlı refleks olarak da adlandırılabilir. Çok görmemek lazım:)

  Cevapla
 7. [İ]LnevY[A]

  kayseride öğrenciyim. futbolla bu kadar alakasız bir şehre bu stadın yapılmış olması enteresan geliyor. ama para var adamlarda işte. kayserililer de bi garip. takım iyi takım. 2000-3000 kişiye oynuyordu bu sezon fiyatlar ve ikramlar bu duruma gelmeden. boşuna dememişler kayserili anasını boyar babasına satar diye.
  (Eski Mes que un club).

  Cevapla
 8. Great White

  [İ]LnevY[A]

  Yeni rumuz hayırlı olsun..

  Gerçi bu sefer yapmış oldukları ticaret şekli ve taktiği pek de özenilip taklit edilecek cinsten değil hani:)

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir