Gökhan Ünal Fener’ e (Pek yakında Beşiktaş’ a)

Son zamanlarda Gökhan Ünal transferiyle ilgili öyle farklı denklemler kurulmaya başlanır oldu ki hangi spor sitesine baksam Gökhan = x + y + para gibi farklı kombinasyonlarda kurulan eşitlikler gözüme çarpıyor. Gerçi bu eşitliklerin hiçbirisi eşit değil ya neyse..

Galatasaray’ a transfer olacağı söylentilerinin ardından son olarak Hürriyet kaynaklı aşağıdaki haber gözümüze ilişti bugün..

TRABZONSPOR, yeni yılın ilk günü “Gökhan Ünal’ı transfer etmeyi düşünür müsünüz?” diyerek Fenerbahçe’nin kapısını çalmış ve bu haberi HÜRRİYET manşetinden duyurmuştu. Yapılan pazarlıklardan bir sonuç çıkmamıştı. Tam konu kapandı denilirken dün önemli bir gelişme daha yaşandı. Bordo mavililer, F.Bahçe’nin karşısına bu kez yeni bir öneriyle çıktı: “Önder ve bir miktar para verin, Gökhan’ı alın.”

Sarı lacivertlilerle temasa geçen Trabzonsporlu bir yönetici, “Kadro dışı bıraktığınız Önder’e ihtiyacımız var. Onu ve üzerine bir miktar para verirseniz Gökhan Ünal’ı alabilirsiniz” dedi.

Golcü transferini aceleye getirmek istemeyen Fenerbahçe ise “bekle gör” taktiği uyguluyor. Roberto Carlos’tan açılan yabancı kontenjanı pivot santrforla doldurmak isteyen sarı lacivertlilerin hedefindeki ilk isim Valencia’nın 2.02’lik Sırp forveti Nikola Zigiç.

İspanyol kulübüyle 2012’ye kadar sözleşmesi bulunan 29 yaşındaki golcüden haber bekleyen Fenerbahçe, bu transferin gerçekleşmemesi durumunda Trabzonspor’un önerisini dikkate alacak. Yani, Gökhan Ünal konusu şimdilik bir kenarda duruyor. Kim bilir, önümüzdeki günlerde tarafların yolu bir kez daha kesişir ve Gökhan’ın Fenerbahçe’ye transferi gerçekleşir.

Yani arkadaş, habere göre ciddi ciddi Zigic’ e sulandığı anlaşılan bir takımın ikinci alternatifi Gökhan mı olur yahu? Sanki bunların ikisi arasında başka futbolcu mu kalmadı?

Tekel bayiinden gidip havalı havalı Jack Daniels istiyorsunuz, ama bakıyorsunuz ki fiyatı 60 papel. “E o zaman bir tekel birası alayım” mı dersiniz? Bu nasıl iş?

Hem sonra FB ile temasa geçen “Trabzonsporlu bir Yönetici” kimdir? Gizlice mi geçmiş temasa? Bir de Önder’ in üzerine bir miktar da para istenmiş. Yol parası ister gibi. Şimdi 500 bin avro da, 5 milyon avro da bakış açısına göre bir miktar paradır yani..

Bu arada yazının sonu da enteresan. Açıkça bir temenni havası var sanki. Gerçi o temenniye yürekten katılmamam mümkün değil ama belki Gökhan benim çok sevdiğim bir oyuncu. Bir TS taraftarı olarak ayrılmasını istemiyor olamaz mıyım? Bu ne zigic bir gazetecilik anlayışıysa?

Hayırlısıyla gitse de kurtulsak. Sadece Gökhan’ dan da değil, şu zırvalardan da kurtulsak artık..

Gökhan Ünal Fener’ e (Pek yakında Beşiktaş’ a)” üzerine bir düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir