Hedeften Bol Ne Var Ki

Asbaşkanımız Hayrettin Hacısalihoğlu Kayserispor mağlubiyetinin ardından basına bir demeç vererek aynen şunları söylemiş..

“Yalnız şampiyonluk değil, onun altındaki her sonuç önemli. Dördüncü ile üçüncü arasında federasyondan elde edilecek gelirler konusunda fark var. Avrupa kupalarına katılmak da çok fark ediyor. Beşinci olan üç ön eleme turu, dördüncü olan iki ön eleme turu oynuyor. Sponsorlardan alınacak paralarda büyük farklılıklar oluyor. Onun için sonuna kadar mücadele ederek, ligi en iyi derecede bitirmek, kupada da en üstü başarmak hedefimiz. Beşiktaş maçıyla birlikte kalan tüm maçlarımızdan yine 3 puan almak için mücadele göstereceğiz”

Yani Hayrettin Bey diyor ki, bizde hedef bitmez. Zira daha ilk turda Avrupa’ dan eleniriz, lig ve kupa hedeflerimiz vardır. İkinci devre başlamadan ligden koparız, kupa vardır yedekte. Hani orada da devre dışı kalsak 3 ncülükten, 5 nciliğe kadar her türlüsünden hedef bulabiliriz kendimizi oyalayacak. Hiçbiri olmadı, gelecek sezonu hedefleriz nasılsa. Bize hedef mi yok?

Bir de şu “Ligi en iyi derecede bitirmek” “Kupada en üstü başarmak” da tam olarak neyin nesiyse? Böyle muğlak ifadeleri de istisnasız bütün kulüp yöneticileri amma çok seviyorlar yahu. E tabii. Ligde şampiyonluk ya da 3 ncülük hedefleyip 6 ncı olduğunda bir şekilde yalancı çıkacaksındır. Kupa finalinde kaybetsen dahi final oynamış olmakla öyle ya da böyle en üstü başarmış olacaksındır. Ne güzel iş be..

Sn. Hacısalihoğlu ortalığa otomatik mesajlar saçacağı yerde şu ivme kazanmakta olan takımın bir sonraki sezonda yarışmacı bir ekip haline gelmesi konusunda kafa patlatsa çok daha iyi olur kanımca. Mesela şu sezona göz göre göre Umut – Gökhan ikilisiyle başlayarak yaptıkları basiretsizliğin aynısının bu sezon da tekrar edilmeyeceğinin garantisini verecek yaklaşımlar sergilense hiç fena olmaz hani. Şenol Hoca’ ya futbolcu dayatmak yerine onun istediği futbolcuları transfer etmekle başlayabilirler buna..

Zira bu taraftar boş beleş laflar değil, somut hamleler bekliyor artık..

Hedeften Bol Ne Var Ki” üzerine 3 düşünce

  1. Ömer Faruk

    Hayatımda bunun kadar gereksiz ir Asbaşkan görmedim.Bir Sus arkadaş artık bir Sus.Ne çok seviyorsun medyayı.

    Cevapla
  2. USD

    Bu hacısalihoğlunun kulübe verdiği zararı kimse vermemiştir herhalde. Nuri Albayrak yönetimi bile nerdeyse. Çoğu zaman soruyorum ama sanırım artık cevabını da beklemekten vazgeçtim. Bu takımın birbasın sözcüsü yok mudur? Sadri Şener ayrı konuşur hacısalihoğlu çıkar demeç verir.Ya bırakın tek ağızdan açıklama yapılsın. Yorum yapmaya ne kadar meraklısınız anlamadım gitti.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir