Nonda’ yı Kov, Jo’ yu Kirala

Genelde yorum içermeyen ve salt hazır habere dayalı yazılar yazmayı pek sevmem ama spor sitelerini dolaşırken ilginç bir bilgiye rastladım bugün. Devre arasında Galatasaray’ a kiralık olarak getirilen Jo Alves’ e yer açabilmek adına takımdan gönderilen Shabani Nonda’ nın benim de şu ana dek pek fazla dikkatimi çekmeyen maç başına gol ortalamasındaki başarısı hayli çarpıcı geldi bana doğrusu..

Verilen bilgiye göre Nonda bu sezon toplamda 25 maçta görev almış. Kaldı ki bu maçların çoğunda oyuna sonradan dahil olduğunu hepimiz biliyoruz. Zaten o değerler de hesaplanmış ve toplamda 1359 dakika forma giydiği belirtilmiş. O süre içerisindeyse tam 16 golü var Shabani Nonda’ nın..

Büyük umutlarla takıma kiralanan, üstelik Avrupa Kupası maçlarında da oynayamayan Jo Alves ise 10 maçta forma giyerken toplamda 607 dakika görev almış. Bu maçlarda kazandırabildiği gol sayısı ise sadece 3. Yararlandığım kaynakta dakika başına gol istatistiği verilmemiş. Onu da ben hesaplayarak yazayım bari..

Shabani Nonda 84 dakikada bir gol kaydederken, Jo ise 202 dakikada bir gol kaydedebilme başarısı göstermiş..

Şimdi bu istatistiklerden Nonda’ nın Jo’ dan daha kaliteli bir golcü olduğu gerçeği çıkmaz illa ki. Fakat şöyle bir gerçek çıkıyor sanırım. Bir futbolcudan tam anlamıyla verim alabilmek için sadece kalitesinin yüksek olması değil; geldiği ülkeye, o ülkenin ligine, yeni hocasının sistemine ve takımına uyumu olduğu kadar oraya hangi ideal ve amaçlar uğruna gelmiş olması da çok büyük bir önem taşıyormuş..

Nonda’ yı Kov, Jo’ yu Kirala” üzerine 29 düşünce

 1. Chao Grey

  Başlık bence uygunsuz olmuş. Futbolcunun sözleşmesini feshetmek bir nevi kovmaktır belki, herkes de istediği tabiri kullanabilir tabii ki. Mesela ben olsam "Nonda'yı gönder, Jo'yu getir-kirala" derdim sen bunu tercih etmişsin ki normaldir. Ama buna ne deniyor, "kelime oyunu" mu, ajitasyon mu, öyle bir şey sanırım. Yani Jo'nun transferini yapıp Nonda'yı gönderenler taraftarın önüne atılıyor (bilinçli ya da bilinçsiz olarak). Senin yaşın da, tecrüben de, dile hakimiyetin de benden daha ileride, bilirsin sanırım o tabiri. Ben doğru kelimeyi bulamadım.

  Ayrıca niyetinden de şüphe etmiyorum ama Trabzonspor'un futbolcularını itin götüne çıkaran adamlardan intikamını alıyormuşsun gibi geldi bana. Bunu yapan insanlarla paylaşsan kozunu da, diğer taraftarları rahat bıraksan daha güzel olacak bence. Zira Nonda'yla Jo'nun arasında belki çok fark yok oyun tarzı olarak (Nonda daha zekiydi ama teknik ve fiziki yönden zayıftı), hatta Nonda daha çok gol atıyordu ama artık vadesi dolmuştu ve takımın Kewell ve Baros yokken forvet transferine ihtiyacı vardı. Ara transfer dönemindeki en uygun isimlerden birisi Jo idi, daha iyisi vardı da Galatasaray mı almadı? Herkes şimdi transfer politikamızı eleştiriyor (bence tek yanlış sol beke bir takviye yapmamaktı, diğer transferlerimiz yerindeydi) ama şunu unutuyorlar: ara transfer döneminde takıma katılanların uyum sağlamama ihtimali daha yüksektir, ayrıca Galatasaray'ın mali durumu da ortada. Rijkaard'ın takıma kanıtlamak zorunda olduğu adaletini göstermesi için elimizdeki oyunculara tanınması gereken şans da işin içine girince, bu görüntü ortaya çıktı. Sezon sonu asıl temizlik başlar diye tahmin ediyorum ben.

  Uzun oldu kusura bakmayın…

  Cevapla
 2. bigben

  "… Trabzonspor'un futbolcularını itin g.tüne çıkaran adamlar…"

  Bu ifadeyle anlatılmak istenen nedir?

  Daha açık olsan?

  Nonda'yla, Jo'yla Trabzonspor'un ne alakası var?

  Cevapla
 3. Erdem Karakuş

  Yorum yazacaktım ama Chao söyleyeceklerimi aynen yazmış, başka birşey söylemeye gerek yok.

  Cevapla
 4. bonaventure

  bir de nondanın hangi maçlarda kaçıncı golleri attığını. kasımpaşa maçı haricinde 3 veya 1 puan kazandırdı ya da şu büyük takımı yıktı diyebileceğin bir maç var mı?

  ilk yarıdaki fenerbahçe maçında da oyuna girdi nonda. hatta 15. dakikada falandı sanırım. ne yaptı maç boyunca hatırlıyor musun? ben hatırlıyorum. orta sahaya geldi ayağına topu aldı öbür tarafına dönemeden ya kaptırdı yada çuval gibi düştü.

  nonda bu sezon (kasımpaşa maçı hariç) kale sahası içinde topu tiplemek haricinde hiç bir katkıda bulunmadı. evet belki sarpın 25. saniyesindeki pozisyonda ceza sahası içinde nerede duracağını bilir ve golü kaydederdi. ama hepsi bu işte. daha fazlası olmazdı. sırf bunu yapması için nondanın kalması gerekiyorsa zaten rijkaard gibi adamlara da gerek yok. getirselerdi sikibe yerine mustafa denizliyi bjk den kötü olmazdık. manu yener sittin sene cl de gruplardan çıkma hayali kuramazdık.

  Cevapla
 5. Chao Grey

  bigben,

  Var böyle adamlar. Great White kim olduklarını iyi biliyor. Galatasaraylı olup da Trabzon'a sallayanlar işte…

  Cevapla
 6. Chao Grey

  Hoşgörülü yaklaşımın için teşekkürler; ben biraz fazla hassaslaşmışım, özür dilerim.

  Cevapla
 7. Great White

  Yahu inanılır gibi değil gerçekten. Sanırım ben bu blog ortamının havasına hala alışamamışım:S

  Başlığı atarken aklımın ucundan bile geçmedi o sözünü ettiğin etkenler be Chao..

  Yani sonuçta bu eylem yapılırken aynen şuna benzer diyaloglar geçmemiş midir GS Kulübü' nde:

  "Madem Jo' yu getireceğiz, Nonda' yı kovalım (yollayalım)"

  Kaldı ki gerçekten bir art niyetim olsa "Sepetlemek" "Tekmelemek" "Şutlamak" gibi tabirler de kullanırdım ama hakikaten hiç aklıma gelmemişti böyle bir tepki alacağım. Ayrıca o dediğin tarzda göndermeler yapmaya kalksam benim dilim de hayli sivridir, yaparım da yani ama neden uğraşayım ki..

  Geçen günkü hassasiyetinde haklıydın (zira orada bir ifade ekikliği yapmıştım) ama bu seferki biraz da diğerinin tetiklemesi sonucunda oluşmuş sanırım:)

  Bu arada Bonaventure de sanki ben Nonda'yı övüyormuşum gibi cevap yazmış. Yahu yazıda da belirttim. Ben Nonda' nın bu kadar çok gol attığını bu haber sayesinde yeni fark ettim. Bu durum bana ilginç gelince belki birilerine de ilginç gelebilir düşüncesiyle yazının sonuna küçük de bir yorum ekleyerek paylaşayım dedim; hepsi bu:)

  Ayrıca söylemeden de geçemeyeceğim. Nonda sonuçta kovuldu yahu. Bizim emektar Hüseyin' i kovduğumuz gibi o da kovuldu yani. Ama şuncacık postu bir GS li arkadaş gönderseydi böyle bir alınganlık olmazdı eminim..

  Gene de üzüldüm açıkçası. Şunu anladım ki, başlık atarken bile sanırım biraz daha ince düşünmemiz lazım..

  Neyse, eyvallah gene de..

  Cevapla
 8. bonaventure

  anlıyorum great white (bu şekilde hitap etmekte ne saçma. sanki kızılderilisiyiz) ancak ben senin hangi takımı tuttuğunu da şimdi öğrendim. sanırım senin nonda aşkı 2 haftada bir hortlayan arkadaşlardan haberin yok. onun sıkıntısıdır benim söylediğim. bende yeni bir şey söylemedim zaten. bin kere yazılıp çizilen bir şeyi söyledim. ama artık hakikaten sıktı bu nonda muhabbeti. en az fatih tekke trabzona dönüyor haberleri kadar sıktı ve fatih tekkenin bu sene sonunda trabzona dönmeyeceği kadar da gerçek nondanın artık olmadığı ve bundan sonra da olmayacağı. ne nondaymış arkadaş.

  Cevapla
 9. Great White

  @ Bonaventure

  Ben Nonda' nın sonradan oyuna girdiği maçlarda skora katkı yaptığını biliyordum ama bu kadar çok gol atmış olduğunu yeni fark edince bloga taşıyayım dedim, hepsi bu..

  Hakkat ne Nondaymış yahu..

  Bu arada içim rahat etmedi, Chao' nun mesajına cevaben bir ekleme daha yapayım..

  Gerçekten GS' ye laf çarptırmak istesem daha iki hafta önce kazandığımız maçtan sonra o fırsatı asla kaçırmazdım zaten..

  Neyse, konu kapanmıştır benim açımdan..

  Cevapla
 10. baldur

  amdem bi futbolcu uyum, geldiği ülke bık bık, nonda'nın ilk 10 maçı ile jo'nun ilk 10 maçını kıyaslayın??

  Cevapla
 11. Nihat

  iyi de jo yu getirmek için nonda kovulmadı. hani bari bilginiz yok açın galatasaray'ın sitesine bakın. jo geldikten sonra nonda gönderildi. nonda'nın gönderilmesinin sebebi de dos santos.

  jo için linderoth'un sözleşmesi fesh edildi ki zaten takımda 1 tane yabancı kontenjanı boştaydı lincoln'den dolayı.

  Cevapla
 12. Great White

  Doğrudur Nihat!

  Harbiden de GS nin sitesinde Nonda' nın kovulduğu yazmıyormuş..

  Vay ki ne vay..

  Cevapla
 13. Anonymous

  bunları özel olarak mı seçiyorlar bilmiyorum ama böyle at gözlüklü taraftar profili galatasaray'dan başka bir takımda yok.

  Cevapla
 14. extensor

  Adsız: At gözlüklü mü?
  At gözlüklü olmamak için ne yapmak lazım onu söyle? 2 maç kötü oynadı diye oyuncumuzu köpek götüne mi sokmak lazım, Dünyanın en büyük 10 hocasından birine 2 maç kaybetti diye sırt mı çevirmek lazım, o zaman mı objektif olunuyor? O zaman mı, at gözlüğü takmamış olunuyor?
  Sizin at gözlüğü anlayışınıza …

  Gutierrez'i aldı Trabzonspor.
  Bence müthiş bir oyuncu, müthiş bir potansiyeli var. Yarın desem ki, Umut'un yerine alındı Umut'un 10'da biri kadar gol atmadı.
  Sen de bir tuhaf bakmayacak mısın? Destur demeyecek misin bir Trabzonsporlu olarak?

  O zaman at gözlüklüsün ulan kendi oyuncunu aşağılamalısın, objektif olmalısın mı diyeceğim sana.

  Nonda geçtiğimiz 2-3 yılın en sevdiğim oyuncusudur. Bak en sevdiklerimden demiyorum, Kewell'dan da Baroş'tan da Lincoln'den de hepsinden çok severdim. Ama Jo nireee Nonda nire arkadaş. Galatasaray'ın bütün maçlarını izleyen anlar bu ayrımı.

  Cevapla
 15. Cezasahasi

  eXtensor, at gözlügü takmis olmak Alanzinho'ya sirk topcusu deyip Dos Santos'a methiyeler dizmektir biraz da 😉

  Cevapla
 16. Anonymous

  Cezasahası

  verdiğin örnek cuk oturmuş.

  Extensor

  trabzonspor teofilo'yu alıp umut'u gönderseydi dediğin doğru olurdu ama öyle bir durum yok görüldüğü üzere.

  hem biz yanlış gördüğümüz her uygulamayı eleştirir sorgularız. bu bizim genel karakterimizdir. teofilo için 20 saat yol gidip fatih tekke için gönülsüz davranan yönetimi eleştirmezsem eğer kendi karakterime ters düşmüş olurum.

  sizin gibi 'padişahım çok yaşa' demedik hiç bir zaman demeyiz de…

  Cevapla
 17. extensor

  Cezasahası: Dos Santos'la, Alanzinho arasında farkı algılayamamaktır asıl at gözlüğü takmak.
  Hatta ne at gözlüğü, direk körlük gerektirir bu iki oyuncu arasındaki farkı anlayamamak.

  Ben o stil adamlar topçu değil demedim ki. Ben başlı başına o stil oyunculara söylemedim ki o lafı.
  O still adamların en büyüğü zaten Messi, o da mı topçu değil 🙂 Topçu tabiki. Ama o rüzgar estiğinde Alanzinho gibi savrulmuyor.
  Ha Alanzinho 3-4 maçtır boş alan buluyor, iyi performanslar da sergiliyor ancak hala bence iyi bir oyuncu, yeterli bir oyuncu değil.
  Hala bir sürü top kaybıyla oynuyor, hala kapalı oyunlarda, set hucumlarında çok yetersiz vs.
  Üstelik en büyük sorunu da istikrarsızlık.
  O adam hakkında öyle dedim hala aynı düşünüyorum ama onu iyi oynarken izlemekten de keyif alıyorum yani.

  De…Bunun bu Jo olayıyla gram ilgisi yok.
  Biz padişahım çok yaşa mı diyoruz acaba? Yoksa devrimci bir Atatürk'ü mü destekliyoruz misal.
  Örneği ne kadar kurnazca verirsen anlatımında, ahkamında o kadar kesinleşir.
  Sana göre padişahım çok yaşa, bana göre ise Atatürk'ü desteklemek gibi bir şey.
  Siz de sürekli eleştirmeyi, ben bilirimci tavrı biraz bıraksanız belki siz de 25 senede bir değil de 10 sene de bir şampiyon olurdunuz en azından.
  Ama hep siz çok bildiğiniz için. Hep yöneticilerinize köstek oluğunuz için, hep yapılacak devrimleri çok bilip engellediğiniz için olası başarılarınızı sürekli ertelediniz.
  Bu Şenol hoca daha önce de bu takımın başındaydı.
  O günden bu güne kalsa şimdi bekli 2. şampiyonluğuna gidiyordu takım.
  Yine keza Ersun Yenal…
  Bu kadrodan fazlası yoktu elinde. Azı vardı fazlası yoktu.
  Şimdi lig 5. liğine iyidir derken o zaman bu kadro ile 3. lüğe düştüğünüz için başlamıştınız yine çok bilmeye.
  Sana göre eleştiridir onlar bana göre zamansız yapıldığında ve haddinden fazla baskı oluşturulduğunda barikat. Hem de barikatın allahı. Bana göre Trabzonspor taraftarı kadar kendi klubune zarar verebilen bir taraftar da yoktur örneğin.

  Neyse
  Sana göre padişahım çok yaşa, bana göre devrim yolunda destek.
  Peki, neye göre at gözlüğü ben onu anlayamadım hala?

  Cevapla
 18. Anonymous

  "Ha Alanzinho 3-4 maçtır boş alan buluyor, iyi performanslar da sergiliyor ancak hala bence iyi bir oyuncu, yeterli bir oyuncu değil. "

  bu yukarıda ki yorumundan bir pasaj.

  ——————–

  "Alanzinho – Şenol Güneş – Gutierrez Trabzonspor geleceği adına çok değerliler."

  yukarıda ki bugün kü yazından bir pasaj.

  —————————–

  "Engin ve Alanzinho at çöpe gitsin."

  bu da yaklaşık 2 hafta önce ki yazından.
  ——————————–

  "Alanzinho sirk topçusu."

  bu da 1 ay önce ki yazından.

  bilerek geçmişten bugüne değil, bugünden geçmişe kronoloji yaptım Extensor.

  Senden ricam her ne kadar ön yargılı ve saçma da olsa ortaya bir iddia attığında geri vites yapmaman.

  "padişahım çok yaşa" konusuna gelince;
  yarım sezonda 16 gol atmış bir golcüyü [ki diğer golcü sakatken ve yerine alınan adam avrupada oynamayacağı bilinen biri olduğu halde ve bizzat kulüp başkanı tarafından " hedefimiz final" dendiği halde] gönderip yerine alınan golcünün istatistik verilerde gönderilen golcünün çok altında kalmış olmasını eleştirenlere ve ya bunu yazı konusu yapanlara sallamak "padişahım çok yaşa" demektir benim lugatımda.

  at gözlülük mevzusu ise hem yukarıda bahsedilen alanzinho mevzusu, hem de tribünden atılan taraftar, hem de Keita'nin Trabzonspor tribünlerine yaptığı hareketi savunmak demek değil midir?

  Cevapla
 19. Great White

  Yahu zırvanın da bu kadarı:)

  Alanzinho rüzgar estiğinde savruluyormuş. Lafa gel. Kendiliğinden savrulan adamı durdurmak için millet sarı kart görüp duruyor zaten. Geçen seneki GS maçında da g.tüne bağlayıp çekmişti GS ortasahasını peşinden o rüzgarda uçuşan eleman..

  Zamanında Büyük Adam Broos başlığında o dönemde şans bulamayan Alanzinho' ya fütursuzca giydiren bir zihniyet bu saatten sonra onca tükürüğü tabii ki yalayamaz. Hal böyle olunca da iyiden iyiye kontrolden çıkarak ya Messiyle ya da kendi takımında toplasan 5 maç çıkarmamış bir futbolcuyla kıyaslar bu kez..

  Kaldı ki ben Dos Santos' u çok beğenirim. O yüzden Alanzinho' yu övmek için de Dos Santos' u eşşeğin kıçına sokmam. Yani böyle bir andavallığı yapmam..

  Alanzinho çok top kaybediyormuş. Adam Mustafa Sarp, Hüseyin, Selçuk Şahin gibi arkasından alıp yanındakine vermiyor. Her pozisyonda zoru deniyor. Araya oynuyor. Direkt golü hedefliyor. Boş hamle yapmıyor. Sürekli şah çekiyor. Ama anlayana. Bu kadar risk alan bir adam tabii ki arada kaptıracak..

  Bir de şampiyon olamamanın taraftar ile ilgisi ne yahu? Bu nasıl bir klişeyse artık, zırt pırt yumurtlanır olur olmadık her yerde. GS şampiyonluğa giderken dahi 5 bin ortalamayı anca tutturabilen taraftarı sayesinde mi şampiyon oluyor? Fenerbahçe Kadıköy' deki çekirdekçi tayfasıyla mı en fazla 3 sene şampiyonluk hasreti çekiyor?

  Bu iş salt taraftarla olsaydı Athletic Bilbao her sene açık ara şampiyon olurdu La Liga' da..

  Cevapla
 20. Anonymous

  bu arada ben UyAha. telefondan girdiğim için giriş yapmadım o yüzden ADSIZ olarak katıldım mevzuya.

  Adsız yazmak pek tarzım değildir belirteyim dedim.

  Cevapla
 21. extensor

  Great White: Benim Santos ile Messi'yi karşılaştırmadığımı bile bile karşılaştırdığımı söylemen önce kahpelik. Gel adam gibi, insanın gözünün içine baka baka yalan atmadan tartışacaksan tartış.

  Ben bu still adamları beğenmiyor değilim. Ama Messi Santos'tan büyüktür, Santos'ta Alanzinho'dan büyüktür diyorum. 3'ü de aynı stil oyuncudur. Ama Messi ile Santos nasıl kıyaslanmıyorsa, Alanzinho ile Santos'ta öyle kıyaslanmıyordur.
  Yani kıyaslanmıyordan kasıt kalite olarak bu adamlar bir birine eşit değildir, denk değildir.

  UyAha gelelim Alanzinho – Gutierrez – Şenol Güneş.. Bu formül Trabzonspor için çok değerli deyişime.

  Geri vites falan yaptığım yok olay sizin algı probleminizde.

  Bülent Uygun Fenerbahçe'de gol kralı olurken de…
  Misal Semih Şentürk Fenerbahçe'de gol kralı olurken de, İliç Galatasaray takımı ile çok başarılı olurken de olduğundan çok üstün oyuncular değildi bu adamlar.
  10 üzerinden 6'lık adamlardı fakat sistem ile uyumları sonucu çok değerli oldular.

  Alanzinho da belki çok yetenekli bir oyuncu olmasına karşın çok yeterli, kaliteli bir oyuncu değildir çünkü yeteneklerinin yanı sıra bir sürü eksiği de vardır ama Şenol Hoca onun çok üzerine düşüyor, sistemini onun üzerinden şekillendiriyor. Ve evet eğer tutturursa, Alanzinho'nun savrukluğunu, güçsüzlüğünü, denge problemini bertaraf edebilir. Ve başarıya ulaşabilir.
  Gutierrez'den de 30 gol atan bir santrafor çıkarabilir.

  Ama bu, Alanzinho'yu olduğundan değerli yapmaz.
  Tıpkı İliç'i Salzburg'a gitmekten kurtaramadığı gibi.
  Tıpkı Semih'i hala yedek olmaktan kurtaramadığı gibi.

  Misal Alanzinho'nun en büyük eksikliklerinden biri de ilk top kontrolünü biraz kötü yapıyor oluşu.
  İlk topu daha iyi kontrol etse daha dengeli bir driplinge başlayabilir.

  Benim anlamadığım, extensor Alanzinho'yu beğenmiyordun, Santos'u nasıl beğeniyorsun yahu sen fanatiksin saçmalığıdır.
  Eşit mi bu iki adam?
  Bu ikisini beğenmiyorsam misal Messi'yi de mi beğenmemem lazım.
  Aynı still'in farkı kalitede oyuncuları çünkü bu adamlar. Anlatabiliyor muyum

  Cevapla
 22. Great White

  @ Extensor

  Benim yaptığım bir kahpelik falan yok ama senin adeta bir fırıncı küreği gibi kıvırıp durduğun gün gibi ortada artık. Messi senin verdiğin bir örnek. Ben durduk yere yapmış olduğun Alanzinho – Dos Santos karşılaştırmalarıyla ilgili kendi blogunda fütursuzca döktüğün harf birikintileriyle cevap vereyim o zaman:..

  Ayrıca forum köşelerinde dahi izin verilmeyecek derecede pespaye bir üslup takınarak bir çok futbolcuya yaptığın gibi bu futbolcuyu da sirk topçusu olarak lanse ettiğin, kolzete atıp üzerine sifonu çektiğin, hemen yukarıda Uyaha' nın alıntısını yaptığı zırvalara hiç değinmiyorum bile..

  "Trabzonsporluların Keita'nın bu fotografını hararetle sorgulama nedeni nedir biliyor musunuz?

  2 senedir Alanzinho'dan bekledikleri driplingleri Fos Santos'tan acı acı izlemeleridir.
  2 senedir hafif rüzgar estiğinde top bir tarafa, Alanzinho diğer tarafa savrulurken… Hep bunu, dün akşam Fos Santos'tan izlediklerini, izlemeyi beklemiştir Trabzonspor taraftarı.

  Ve fakat izledikleri Fos Santos'tur. İşte bu kabızlık onun kabızlığıdır. Onun acısıdır"

  Bu da bir başka alıntı..

  "Bırak Ali Samiyen'i Türkiye topraklarında her hangi bir statta bu güne kadar oynanan her hangi bir futbol müsabakasında böyle müthiş top sürebilen bir adam gördün mü?

  Bu öyle böyle bir iş değil. Alanzinho sadece bunu iyi yapabildiği için 4 milyona transfer oldu Trabzon'a ki. Dos Santos ondan çok daha iyi yapıyor bu işi"

  Dediğim gibi, ben Dos Santos' u, Arda' yı çok beğeniyor olsam da Jo' yu, Mustafa Sarp' ı falan beğenmiyorum ama senin yaptığın gibi de blogda alakasız bir şekilde her hafta giydirerek yorum acvılığı yapma ihtiyacı da hissetmiyorum. Şimdi açarım bir başlık Jo' dan, Santos' a kadar bir sallarım. Anında en az 40 tane olumlu olumsuz postlar gelir. Sonra da marifetmiş gibi ota boka hava basarım, bak ne kadar takip ediliyorum ayağına..

  Şimdilik bu kadar yeter sanırım. Selametle..

  Cevapla
 23. Great White

  Bu arada ekleyeyim..

  Benim itirazım senin Alanzinho' yu sevip sevmemen değil. Bizim kendi taraftarımızın ve yerel medyamnızın içinde öyle tipler var ki bu adama senin yaptığının on katı saldırıyorlar..

  Benim söyşemek istediğim şu. Bak ben şu başlığı atarken "Yollamak" yerine "Kovmak" tabirini kullandığım için dahi tepki aldım. Geldiler medeni bir üslup ile rahatsızlıklarını dile getirdiler gerçi eyvallah. Ama bir de düşün bakalım..

  Senin bir çok yazının içerisine serpiştirdiğin gibi TS li bazı oyuncular hakkında kullandığın ifadeleri kullanmaya kalksam ne olurdu kimbilir? Herhalde en az 50 GS li blogger buraya gelir ve mekanı şeytan taşlama ayinine çevirerek beni linç etmeye kalkarlardı. İşin ilginci haklı da olurlardı..

  Senin neyi yazadığın ya da neye hassasiyet gösterdiğin beni ilgilendirmiyor ama blogunda kullandığın bazı ifadelerin gereksiz bir GS-TS kavgasına dönüşmesine zemin hazırladığı kesin..

  Gerçi ben bu tuzağa düşerek bir misilleme edasıyla aynı yaklaşımı GS' ye karşı göstermemeye azami dikkat ediyorum. Sen de bu duyarlılığın onda birini gösterebilsen ne ala..

  Konu benim açımdan kapanmıştır. Eyvallah..

  Cevapla
 24. extensor

  Bu benim karakterimdir, kullanılan kelimeleri asla, önceden düşüp, yorum gelsin diye seçmem. Ne hissediyorsam, ne düşünüyorsam onu yazarım. Yazdığım blog kendi blogumdur. Kimseyi ilgilendirmez, kimseyi tutup kolundan okumaya zorlamıyorum.

  Konuyu kapatmak istiyorsan, bir önceki mesajda söylediğin yorum için yazarlık yapıyorsun kahpeliğini de kaldır bir zahmet. Benim bu Cezasahası blogundan kimseye, kimsenin yazarlığına tek kelime sözüm yoktur çünkü. Gelirsin özelde, twitterda, msn de falan anlatırız. Blogtan kimsenin yazarlığına bok atmıyorum ben

  Cevapla
 25. Great White

  Diğer yorumunu kullandığon bazı yakışıksız ifadeler ve alakasız bazı kişilerin de zan altında kalabileceği sebebiyle yayınlamadım. Ama yorumunu reddederken senin bana Broos başlığında yaptığın gibi sildiğin yorumun üzerine ağzına geleni söyledikten sonra cevap hakkı tanımamazlık gibi bir kolaycılığa da kaçmıyorum. Adam gibi üslup takınacaksan tartışırız..

  Mesela bak hala kahpelikten bahsediyorsun. Hala pervasızca saldırıyorsun. Ben orada "İstesem ben de senin kullandığın sivri tabirleri kullanır ve bütün blog ortamını mekana toplarım ama bana yakışmaz" kıvamında konuşurken sen kalkmışsın lafı hala çarptırıyorsun ve yukarıdaki alıntılarıma tek bir cevap dahi vermiyorsun..

  Hala anlamak istemediğin şey şu. TS futbolcuları ve kadrosu hakkında yaptığın onca yakışıksız yoruma rağmen bloguna gelip de tek bir kelime dahi laf etmedim. Zira öncesinde olduğu gibi monolog bir hale geleceğini tahmin ediyordum..

  Sen kalkıp diyorsun ki bu benim tarzımdır. Ben de sana bu üslubunun yanlış ve kışkırtıcı olduğunu söylüyorum. Ama sen gene kalkıp "Sana ne ulan, kendi blogumda dilediğim takıma ve futbolcuya keyfimce aşağılarım" diyorsan yapacak bir şey yok. Seni şikayet edecek ya da mahkemeye verecek değilim. Çok da tın..

  Ama ben burada olduğum sürece en azından şu sayfalarda buna izin vermem. Yazdıklarını içerisinde ağır ifadeler olmadığı sürece silmem, editlemem ama cevap hakkımı da kullanırım..

  Bu arada sildiğim yazında bir tekınik adam ile karşılıklı konuşup konuşmadığımı sormuştun. Tam 7 sene lisanslı futbol oynadım A. Hisarı' nda. Bir çok teknik adam ile de sohbet etme imkanım oldu. Gerçi marifet mi bu şimdi, o da ayrı mesele..

  Şimdi anlaşılmıştır umarım..

  Cevapla
 26. extensor

  Yazdığım yorumda yayınlanmayacak hiç birşey yoktu :). Gerçekten yoktu. Senin yazdığın ve benim yayınlamadığım yorumun 10'da biri kadar bile yayınlanmayacak bir yorum değildi.
  Sadece ayrıntılı olarak 'yorum almak adına' blog yazmadığımı belirttim ve onu okuyan birisi senin belden aşağı vurduğunu anlardı.

  Ben sana göre Trabzonspor oyuncularına karşı haksızlık etmiş terbiyesizlik etmiş olabilirim.
  Ancak ben misal son Kayserispor maçında Trabzonspor'u desteklemiş bir adamım.
  Benim Trabzonsporla hiçbir alıp veremediğim yok.
  Benim öyle yazmam sana göre hata olabilir, 10 kişiden 9'una göre hatadır. Tamam derim ben de kabul ederim yakışıksız olduğunu.

  Ama sen kalkıp yorum almak için yazıyorsun dersen, sen benim yaptığımın 10 kat yakışıksızını yapmış olursun. Birincisi yalandır bu, iftiradır.
  İftira kadar alçakça bir şey yoktur benim lugatımda.
  1000'e yakın yazı yazdım ben. Yemin ediyorum birinde de ulan şöyle ters bişey yazayımda yorum yapsınlar diye düşünmedim.
  Düşündüysem en adi şerefsizim.
  Bunu da yayınlamazsan, bana yine bu iftira karşısında kendimi açıklama hakkı vermezsen ayrıca yazıklar olsun. Tartışmayla falan ilgisi yok, herkesle tartışabilir, aynı düşünmeyiz, olur… Ama bu iftirada bana söz hakkı tanımazsanız, benim için Ceza Sahası blogun hiç bir değeri kalmaz. Başka sözüm yok.

  Cevapla
 27. Great White

  Hakaret ya da üçüncü şahısları rencide edebilecek öğeler barındırmayan bir mesajı asla silmem ben. İftira da atmam. Mesnetsiz konuşmam. Sadece bazı şeylerin dışarıdan nasıl gözüktüğünü örnek vererek söyledim orada..

  Ayrıca bu yazdıklarımın bu blog ile hiçbir alakası yok.Burada yazıyor olmasam dışarıdan bir yorumcu olarak da aynı tepkiyi verecektim zaten. Tamamen kendi görüşlerimden ibaret ve sadece beni bağlar. Yani Soner' i ya da GW yi herneyse..

  Benim ne demek istediğimi ve dolayısıyla senden nasıl bir yaklaşım beklediğimi anladığını düşünüyorum. Sen bazı tavırlarının hatalı olduğunu ya da dışarıdan hatalı göründüğünü kabul ediyorsan bu da benim için yeterli. Yazarak anlaşabilmek bir yere kadar etkili olabiliyor, bir yerden sonra kişiselleşerek kısırlaşıyor tekrardan. Dolayısıyla mevzuu benim açımdan kapanmıştır..

  Selamlar..

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir