Platonik Fatih Aşkı !

Kendi adıma Şenol Hoca’ yı severim. Hocalığını, kariyerini falan geçtim, kendisini insani yönden çok beğenirim. Yani sonuçta kendisiyle oturup karşılıklı bir kahve içmemiş olsak da saha kenarındaki duruşunu, futbolcularına olan yaklaşımını, polemikten uzak duran kişiliğini, mütevazi yapısını ve her ne kadar ara sıra (felsefi demeç vereceğim tribiyle) zorlayarak yaptığı bazı söylemlerini eleştirsem de genel olarak yorumlarını takdir ederim..

Lakin önümüzdeki hafta sonu Trabzon’ da oynayacağımız son derece önemli olan Galatasaray maçı arifesinde gene kendisini bir şekilde tutamamış ve aylardır gündemimizden bir türlü söküp atamadığımız Fatih Tekke ile ilgili görüş beyan etmiş..

Az önce Fanatik’ de rastladığım habere göre “Seneye bakarsınız ki Fatih orada uyumsuzluğu ya da herhangi bir sorun oldu, anlaşamadı. Fatih yine gelebilir. Oynadığı müddetçe, gücü varsa, takıma katkı yapacaksa yine gelebilir. Şu anda gelmedi, ileride başka bir görevle kadroya dahil olabilir. Trabzonspor ile sembolleşmiş bir oyuncuyu dışlamak doğru değil” demiş hoca..

Yahu iyi hoş da, hafta sonu ligin tepesindeki Galatasaray ile oynuyoruz. Bu maçı kazanmak belki bizim artık neredeyse sıfırlanan şampiyonluk şansımızı artırmayacak olsa da en azından ilk üçe girebilmemiz hususunda ciddi bir avantaj sağlayacak. Ayrıca herkesin diline pelesenk olmuş “Şenol Hoca ile büyük maçlar kazanılmaz” tespitini çürütebilmek adına da büyük bir önem taşıyor olduğu cabası..

Şimdi önümüzde topyekün camia olarak yoğunlaşmamız gereken böylesine önemli bir maç varken hala Fatih Tekke’ nin bilmem hangi şartlar altında, bilmem kaç ay sonra tekrardan gelebilme olasılığına kafa yormanın ve bu gereksiz hadiseyi gündeme oturtmanın anlamı ne? Gerçi suç sadece hocanın da değil. Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu daha geçen gün benzer bir demeç daha vermişti. Ama Şenol Hoca’ nın bu toplara girmemesi gerekiyor. Fatih Tekke ile ilgili kendince umut yeşerten mesajlar vermek yerine enerjisini 3 milyon avroya mal olan Teofilo’ yu motive etmek için harcaması gerekiyor..

Bu taraftar, artık iyiden iyiye kısırlaşarak kişiselleşen ve adeta platonik bir aşk haline gelen Fatih Tekke mevzuusunu tartışmaktansa onun yerine tercih edilen Teofilo’ yu, takımda kerhen şans bulabilen Alanzinho’ yu, son haftalarda formdan düşen Colman’ ı ve sakatlığından sonra yükselişe geçmesi beklenen Gabric’ i sahada görmek, onları izlemek istiyor. Gerçekten istese ve o derece seviyor olsaydı sezon sonunda bonservisi elinde imza atabileceği Trabzonspor yerine Rubin’ i tercih eden bir futbolcuya orada başarı dilemekten fazlasına ne gerek var, anlayabilen beri gelsin..

Sezon sonuna kadar bu konu hakkında artık boş yere konuşmayı bırakıp sezon sonunda Fatih’ i alacaksanız alın, almayacaksanız bir kez daha açılmamak üzere kapatın artık şu defteri bir zahmet..

Platonik Fatih Aşkı !” üzerine 6 düşünce

 1. maRco

  fatih alınırsa herşeyin çözüleceğinimi sanıyonuz ki siz 😀 ki alınacağını hiç sanmıyorum sanki kulübün kuruluş amacı fatihi almak yahu kaç senedir alamadınız bide almaya bu kadar hevesliydinizde neden sattınız be arkadaş yeminle gülüyorum artık bu fatih trabzonda ha geldi ha gelecek haberlerine ya 😀

  Cevapla
 2. Ömer Faruk

  Abi biz bu adamdan kurtulamıyacaz galiba.Futbolu bıraktıktan sonra Serdar Bali olur bu başımıza…:))

  Cevapla
 3. Anonymous

  "her ne kadar ara sıra (felsefi demeç vereceğim tribiyle) zorlayarak yaptığı bazı söylemleri"

  Bu konudan bende rahatsızım…
  Zorlamamalı bazı şeyleri olmuyorsa olmuyor…

  Beytullah

  Cevapla
 4. a1b2

  @Ömer Faruk

  Yazdığın söylemde, Trabzonspor'a transfer konusunu açan Fatih mi? Hiç sanmıyorum. Ben, Asbaşkan ile Teknik direktörün açıklamalarından ögrendim. Kongre yaklaşıyor mu ?

  Cevapla
 5. Great White

  Ömer, Fatih Tekke ile ilgili bir mesajını onayladım ama gözükmüyor şu anda..

  Silmedim yani:)

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir