Atalay’ dan “Kardeşlik” Türküsü

Son zamanlarda duyduğum en saçmasapan demeçti şu..

“Tüm kalbimizle Bursaspor’ un şampiyonlugunu istiyoruz. Bunun için çalışacağız, Fenerbahçe’ yi yeneceğiz, dualarımız bu yönde”

Aynen bunları söylemiş Ankaragücü Asbaşkanı Ayhan Atalay. Kendisi belki format olarak türkücüyü andırıyor olsa da röportaj boyunca ortalığa saçıp durduğu sözlerinin içeriği Mahsun’ un Kardeşlik Türküsü ile taban tabana zıt maalesef..

İnanılır gibi değil yahu. Koskoca bir kulübün asbaşkanı olmuş bir adamın konuştuğu lafa bakın. Gün boyu kahve köşelerinde pinekleyen vandal, fanatik ve bir o kadar da boş beleş apaçilerin dahi zikretmeyeceği cinsten bir açıklama ne yazık ki. Yani şu kelamları TV ekranından söyleyen bu adamı izlerken adeta Fenerbahçe sempatisi pompalandı bünyeme. Hatta günahım kadar sevmediğim ve MHK üzerinde açıkça baskı kurduğundan emin olduğum Aziz Yıldırım bile gözümde mesih gibi yüceldi şu adamı izlerken..

Bursaspor’ un şampiyonluğunu tabii ki isteyebilirsin, mesela ben de isterim ki olsunlar. Fazlasıyla hak ediyorlar da zaten. Fakat sen bir yönetici olarak bu derece fütursuzca nasıl alenen taraf olursun? Sen şu ana dek hangi maç öncesinde çıkıp da böyle bir demeç verme ihtiyacı duydun ki? Şu ana dek oynadığınız diğer takımlara karşı neden aynı derecede bilenme gereğini duymadınız? Bir takıma bilerek gevşek oynamak ile bir başka takıma ekstradan motive olmak arasında ne kadar fark var ki ayrıca? En azından vicdanen..

Bir de hep birlikte dua ediyorlarmış. Müezzininiz kim? Babasının adeta bir doğum günü hediyesi kıvamında kendisine verdiği Ankaragücü Kulübü’ nün gencecik başkanı Ahmet Gökçek mi? Muhabbete bak..

Ankaragücü ve Bursaspor gibi iki köklü güzide kulübümüzün karizmalarını ve tüm sempatisini, yıllar öncesine dayanan hazin bir anı üzerine inşa edilmiş olmasına rağmen son zamanlarda salt iki tribün grubundan beslenen bir “kardeşlik” mevzuusu üzerinden yerle bir ediverdiniz ya; helal olsun size!!

Hem sonra neyin kardeşliğiymiş ki bu böyle? Kan (dökmek) kardeşliği gibi bir şey mi? Kime karşı, ne amaçla birleştiniz arkadaş? Neden sadece ikiniz kardeşsiniz ki hem? Aranıza başka bir kulübün sevgisi, sempatisi giremiyor mu? Diğer kulüplerle de kardeş olamıyor musunuz? Bu derece büyük bir aşk ile mi bağlandınız birbirinize? Mesela Bursaspor Trabzonspor ile de kardeş kulüp olmaya niyetlense yasak ilişkiye mi girer bu? Ankaragücü kıskanır mı bizi?

Yoksa bu kardeşlik dürtüsü, her iki tribünden yirmi otuzar kişilik çetelerin birleşip başka takımlara ait mekanlara döner bıçaklarıyla baskın yapabilmek adına kurulmuş bir ittifaktan ibaret mi? Peki bu durumda Ayhan Atalay gibi piyonlara ne oluyor? Bu durumda sizler kimin kuklasısınız yahu?

Daha doğrusu tepedeki “Master of Puppets” kim ki acep?

Atalay’ dan “Kardeşlik” Türküsü” üzerine 6 düşünce

 1. Ömer Faruk

  Bu ülkede yakında spor programlarını kaldırıp spor haberlerini magazin programlarında izlememiz lazım.Komedi:))

  Cevapla
 2. sukullaci

  bi fb li olarak kalan 3 maçta korktuğum tek maç ankaragücü maçıydı(kardeşlik bursa için oyna falan değil) çünkü fenere ters gelen bi takım oldular bu sezon. ama artık böyle bi endişem kalmadı. sağolsunlar fenerbahçenin tek eksiği olan hırs ve konsantrasyon problemlerini ortadan kaldırdılar. kendilerine teşekkür ediyorum. artık uğraşsınlar bakalım gerçekten oynayan bi fb ye karşı ne yapabilecekler.

  Cevapla
 3. Great White

  Evet Sukullaci, bu tür çıkışlar böyle de bir "ters motivasyon" sağlayabilir illa ki..

  Cevapla
 4. bigben

  Bu topraklarda spor (pardon sadece futbol) üzerine yapılan yorumlar anlam verilemez şekilde tek kutupludur: 3 büyük ve onların dünyası…

  x takımı FB'yi yense, ertesi gün gazetelerde, "FB kritik dönemeçte takıldı"…

  Veya TV'deki yorumcuların renkleri sarı-kırmızı, sarı-lacivert veya siyah-beyaz…

  Alt sıralardaki takımlarda bir oyuncu parlasa, adres belli: İstanbul!

  Bunlar acı gerçekler.

  Peki buna çanak tutan, bu seviyesiz ortamı hazırlayan kim?

  Bu haberde yer aldığı gibi demeçler veren, plansız-iddiasız takımların yöneticileri, futbolcuları ve ne yazık ki destekçileri.

  Hepsinden de öte, sizin de dikkatinizi çekti mi?

  Son 2-3 senedir, başta Bülent Uygun olmak üzere bir takım insanların "devrimci" damarı kabarmıştı. Sözüm ona Anadolu Devrimi yapacaklardı. Daha önceki başarısız örnekler gibi (Eskişehir, Adana, G. Antep, Kocaeli… gibi) bunların devrimi de hüsranla sonuçlandı.

  Geçen yıl bu dönemleri hatırlayın: GS, FB havlu atmış, ligi geriden takip ediyordu. Bu kulüplerin gayrı resmi sözcüleri (kalemşör ve yorumcuları) "Anadolu'dan şampiyon çıkmalı, o da Sivas olmalı" diyorlardı.

  Aralarında 1-2 puan fark olan, en az Sivas kadar şampiyonluk şansı olan TS'yi görmezden geliyorlardı.

  Bu sene de benzer demeçler tüm keskinliğiyle haftalardır ekranlardan ve gazete köşelerinden duyulmakta. Herkes bir anda Bursaspor sevdalısı oldu…

  Düşünüyorum da, aynı durumda TS olsa, bu sahte destekçilerin hangisi aynı ekranlardan TS'ye methiyeler düzerdi!?

  "Aman eksik kalsın onların desteği" dediğinizi duyar gibiyim…

  Evet, bence de öyle 😉

  NOT: Şu Anadolu'dan şampiyon çıkarmya çalışanlar ve ülkedeki büyük sayısının 3 olduğuna inananlara…

  Yahu Tanrı aşkına, şu garibim TSmize de bir yer açın.

  Ne büyükten sayarsınız ne de "tescilli şampiyonluklarıyla" ilk ve tek Anadolu takımı olduğunu dile getirirsiniz.

  ARMADAKİ YILDIZ HAYAL DEĞİL, GERÇEK!

  Saygılarımla

  Cevapla
 5. Kamil

  Belki konu dışı olucak ama nereye giriceğimi bilemedim yorumu arkadaşlar çünkü haber karşısında şok oldum.
  Gördünüz mü bilmiyorum ama Fenerbahçenin kaptanı Alex De Souza ile yapılan bir röportajın videosu nette dolanıyor. sporx kaynaklı bu transfer haberinin videosunu izlemek için.

  http://www.youtube.com/watch?v=AbcXH7so5Vc

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir