El İnsaf Be Özdenak !


Şu adama futbolculuk döneminde “Ayı Gökmen” lakabını sadece fiziki görüntüsünden dolayı takmamış olduklarını dün akşam evde kanalları zaplarken denk geldiğim Telegol programında bir kez daha görmüş oldum ibret verici bir şekilde..

Daha öncesinde gene bir canlı yayının ilerlerleyen saatlerinde gelişen bir mevzuuya durup dururken “Eamuğaagoyyim” diyerekten girizleyerek ne derece “renkli” bir kişilik olduğunu dosta düşmana gösteren GS li spor yazarı Gökmen Özdenak, dün akşamki canlı yayında Galatasaray – Bursaspor maçında kaçan golleri de futbolcuların Fenerbahçe antipatisinden beslenen kötü niyetlerine bağlamış açık bir şekilde..

Neymiş efendim; Galatasaraylı forvetler Bursaspor’ un şampiyonluğunu engelleyip Fenerbahçe’ yi şampiyon yapmamak adına bilerek atmamışlar o golleri. Hatta hızını alamayıp iyiden iyiye kontrolden çıkan Özdenak’ ın tespitine göre Keita’ nın kafa ile kalecisine verdiği tehlikeli geri pas da aslında bilerek kaleye gönderilen bir şutmuş meğer. Vallahi inanılır gibi değil yahu. Tamam, reyting uğruna ekranlarda ne türden çapsızlıkların döndüğünü hepimiz biliyor, görüyoruz da bu kadarına da “Pes” doğrusu..

Yahu bilerek gol atmak istemeyen bir insan onca pozisyonu neden zorlasın ki? Mesela Baros o bomboş pozisyonda kafa ile dışarıya gönderdiği topa iki kişinin arasından neden hareketlensin? Kaleci Ivankov’ un köşelerden çıkardığı onca sert şut “yanlışlıkla” kaleye giriverse ne olacaktı? Yani şu yorumu canlı yayında bizler yapsak kanaldan odunla kovalarlar herhalde..

Gerçi ben bu adamların böylesine ciddi boyutlarda zeka ya da algılama sorunları olduğunu da pek düşünmüyorum aslında. Muhtemelen bu hezeyanlar, daha fazla dikkat çekip reytingleri de o nisbette artırmak telaşıyla yapılan manüplasyonlardan ibarettir illa ki..

Kaldı ki hangi amaçla bunları söylemiş olduklarının ne önemi varsa? Zira her iki halde de ilke, seviye ve kalite dibe vurmuş bir kere..

El İnsaf Be Özdenak !” üzerine 13 düşünce

 1. SirEvo

  "Bu soluduğum havadan utanıyorum" dediydi Ahmet Çakar o sözlerden sonra ausduasd
  Bu Gökmen tam odun ama ya 😀

  Cevapla
 2. M.T

  O küfür vakası olalı 4 sene falan oluyor ya. Haftalar önce değildi karıştırdın sanırım.

  Cevapla
 3. Great White

  Doğru vallahi yahu..

  Bu aralar çok sıklaşmaya başladı bu potlardan zira. Bir de her platformda tekrar tekrar paylaşılınca zaman mefhumu dağılabiliyor..

  Neyse, küçük bir edit yapayım o zaman çaktırmadan.. Eyvallah MT:)

  Cevapla
 4. Anonymous

  Dun gece Ahmet Cakar'in simdi hatirlayamadigim bir sozu uzerine "O zaman niye kevgire cevirdiler seni" diyerek cok buyuk hayvanlik etti. Ahmet Cakar onun uzerine dumur oldu ,kafasindan dumanlar cikmaya basladi, ne dediginin farkinda olmadan birkac kelam etti arada da "bu soludugum havadan utaniyorum" gibi bir laf etti.

  Bu kevgir lafini arada kaynattilar, oyle boyle bi sicis degildi dun geceki…

  Cevapla
 5. SirEvo

  Sabri Abi sunuyordu o programı, hatta saat de 4e geliyordu hatırladığım kadarıyla, canlı izlediydim. 😀 Ama MT'nin dediği gibi epey epey oldu 😀

  Cevapla
 6. Erdem Karakuş

  Bu adam Galatasaray'lı değil ya Galatasaray'lı falan demeyin inanıyor millet. Galatasaray'da top oynamış herkes Galatasaray'lı olmayıversin. O "Galatasaray'lı" etiketi sayesinde şu programa çıkıyor, yine o etiket sayesinde gazetede köşesi var. Son birkaç yıldır hiç hatırlamıyorum Gökmen'in Galatasaray'ı takdir ettiği bir gün olduğunu. Bir Sinan'a bak, bir Rıdvan'a bak, bir Gökmen'e bak. Bu mu Galatasaray'lı?

  Cevapla
 7. Great White

  Erdem, iyi hoş diyorsun da ona bakarsak Hıncal' ın da GS' yi övdüğünü hiç hatırlamıyorum ben..

  Hatta yönetiminden hocasına her fırsatta giydiriyor eleman..

  Gerçi onu da aynı şekilde değerlendiriyorsan bir şey diyemem tabii..

  Cevapla
 8. crazy

  ya bırakın gökmen özdenağı benim türkiye sınırları içinde gözlerimle izlediğim en iyi 3 maçtan biriydi.fb-3 bjk-4,sivas-3 gs-5 ve dünkü bursa maçı olaganüstü bir maçtı mehmet demirkolun dediği gibi sercen süratinin farkında değil dünya üzerindeki ensüratli futbolculardan biridir benim gözümde.manu boşyere istemiyormuş demekki volkan şen,keita,neill,baros tam 1 futbol ziyafeti vardı.

  Cevapla
 9. Ufuk İlkay

  Bu Gökmen özdangalak denen insanımşı şahsiyeti burada bu kadar kişinin tartışması bile adamın hedefine ulaştığını gösterir.

  Cevapla
 10. Neo Wan

  Gökmen Özdenak ve Ziya Şengülün ratingi falan olmaz o mevzu hikaye. Yıllarca kafa yordum bu adamların orda olmasının tek nedeni bu iki ayyaşın haftalık 1 kaç şişe rakı parasına tav olması. yani adamlar bedava denecek kadar az para alıyorlar serhatta iyi yorumculara vereceği parayı cebe atıyor.

  Cevapla
 11. Great White

  Neowan, verdiğin bilgi doğruysa en azından ilginç bir şeyi öğrenmiş olduk bu geyik mevzuu sayesinde 🙂

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir