Glowacki Sevdası !


Geçen gün Sadri Başkan zikretmiş..

Önümüzdeki sezon öncesinde takıma toplam iki “nokta” transfer yapılacakmış. Hatta bunlardan bir tanesi stoper, diğeriyse forvet hattına olacakmış. Hala açıkça itiraf edilememiş olsa da forvet hattına “haklı olarak” bu denli öncelik veriliyor oluşu, Teofilo transferinde ne derece çuvallanılmış olduğunun bir nevi kabulüdür nazarımda. Bu kısmı geçelim..

Öncelikle forvet hattı için adı geçen isimlere detaylıca değinmek istemiyorum doğrusu. Sonuçta bu isimlerin bir çoğu basında yer almasının akabinde Yönetim tarafından yalanlanıyor zira. Fakat Semih Şentürk transferinin gerçekleşmesini çok isterim kendi adıma. O kısmı da not düşeyim..

Şimdi stoper mevkiinde Song‘ un gidişinin ardından bir eksiklik ve alternatifsizlik doğduğu kesin. Haliyle bu mevkii için ciddi bir takviyenin yapılacak olması aşikar. Adı geçen isimler arasında bir dönem bizde gösterdiği performans ile sivrilerek Porto’ ya giden ama sonrasında kariyerinde düşüş yaşayan Stephanov da var. Açıkçası giderkenki haliyle gelecekse başım üstüne..

Bir diğer isim Glowacki ise gerek basın, gerekse Trabzonspor’ un yetkili ağızları tarafından neredeyse bir fenomen haline getirilmiş şimdiden. 31 yaşına gelene dek ömrü hayatı Krakov’ da geçmiş bu adamın şu gezegende bizden başka bir talibi var mı bilmiyorum ama bizdeki aşk da hakkat bambaşkaymış; onu ibretle takip ediyorum. Adamı görmeden, gelip topa vurmadan karamsar bir hava yaratmak istemiyor olsam da Song‘ da yeterli bulunmayıp Glowacki‘ de yeterlilik gösteren nitelikleri merak etmiyor da değilim hani..

Şayet Glowacki transferi gerçekleşecek olursa kendisi belki de çok başarılı bir performans gösterecektir; bilemem. Zira hafiften naftalin kokan cinsten olsa da tam bir kapalı kutu. Fakat bu transferin üzerine böylesine bir sevda ile düşülmesindeki ana kriter nedir, ben bil(e)miyorum. Her ne kadar yıllık ücreti yüksek olsa da bonservis sorunu olmayan “yaşayan efsane” Song‘ un yerine bir de üzerine bonservis ödenerek alınmaya çalışılan bu Polonyalı’ da kimselerin göremediği ne türden meziyetler var mesela? Kaldı ki Avrupa futbolunu az çok takip eden bir futbolsever olarak 31 yaşındaki bu ismi şimdiye dek hiç duymamışsam ve sanal platformlarda da hakkında herhangi bir bilgiye sahip olamamışsam bunu nacizane sorgulama hakkımın olduğunu düşünüyorum ben..

Neyse, fazla uzatmayacağım. Çünkü böyle çetrefil ve belirsiz durumlarda söylenecek en mantıklı cümle “Vardır bir bildikleri” olsa gerek. Gerçi Trabzonspor Yönetimi’ nin şimdiye dek bu işi bildiklerini doğrulayan hamlelerini özellikle transfer dönemlerinde pek görememiştik. Umarım bundan sonra görürüz artık..

Glowacki Sevdası !” üzerine 5 düşünce

 1. Anonymous

  İnsan düşünür.
  31 yaşına kadar teklif almamış Krakovdan dışarı çıkmamış adam niye bu kadar kıymetli Trabzonspor Transfer komitesi tarafından diye.
  Tek sebebi vardır. Arada ödenecek olan bonservis bedelinden nasiplenecek olanlar.
  Başka hiç bir sebebe inandıramaz kimse beni.
  Naim

  Cevapla
 2. trabzonizm

  krakow kotu takim degil polanyanin sayili takimlarindan ve sanirim bu futbolcu bu takimin kaptani bu yuzden ilk basta aklma bos futbolcu oldugu gelmiyor.. ama polanyanin dunya sahnesinde ki yerini dusunursek oradan alinacak futbolcununda akillarda soru isareti birakmasi cok normal..
  yonetime yorum yapmak gerekirse son alti yildir kupa alamamis takim kupa kazandi sampiyonu belirledi bence cok guzel bir sezon oldu bizim icin bu yuzden yonetimi basarili buluyorum. basarisz bir sezondan sonra koltukta kalamiyacaklarini bile bile bir sene para yetirmek icin kotu transfer yapamazlar kanisindayim bu yuzzdende icim cok rahat..

  Cevapla
 3. ilnevyA

  Yahu yapmaları gereken 3 tane adam almak. Takımın ilk 11'ine girecek ve oynadığı güzel oyunu daha da güzelleştirecek, sonuç almasına yardımcı olacak. Bu kadar iyi bir takımın üstüne bunu yapmamak için direten bu yönetim seneye de bir başka Anadolu kulübünün şampiyon olmak ile yetinir ancak. Övünecekleri en önemli şey de bu olabilir. Yazıktır yahu. Kıyın şu paraya da bi kez. Bize yazık. Türkiye Kupasını görmemiş gibi kutladınız, büyüttünüz de büyüttünüz. Bu vizyonla alabileceğiniz en büyük kupa da kutlayacağınız en büyük başarı da o olur ancak.

  Cevapla
 4. Cezasahasi

  Son derece mantıklı bir perspektiften sorgulayan br yazı olmuş. Benim de kafamda soru işaretleri oluştu hele Song kıyaslaması sonrasında… Cidden, Glowacki aradığımız adam mıdır? Egemen – Giray ikilisinin pimini emniyette tutabilecek oyuncu mudur?

  Cevapla
 5. Galeni

  Nedense bana gecen seneki gabriç transerini hatırlattı bu glowacki sevdası. Hani onu da uzuuun uğraşlardan sonra büyük bir sevda ile almıştık. Ne kadar katkı yaptığı ortada. Ama hiç olmazsa gabriç daha çok genç ve satmak istesen piyasası var.
  Hiçkimse bana bu adamın yaşayan efsane songdan daha iyi olduğunu söylemesin…
  Maalesef yönetim 2 senedir transferse çuvallıyor. Seneler geçiyor böyle böyle. Anadoludan bursadan başka şampiyonlarda çıktıktan sonra anadoluda artık trabzon sevgisi azalarak bitecektir …
  En büyük hayal kırıklığım şenol hocam oldu. Türkiyenin üzerinde standarda sahip bir hoca olarak Ne diye bu tutarsızlığa izin veriyor anlayamıyorum…

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir