Güle Güle Büyük Şef

Bir sonraki sezonda Trabzonspor formasını giyip giymeyeceği merak konusu olan Rigobert Song ile yolların ayrıldığı açıklanmış. Kulüp genel saymanı Mahmut Aksu, AA muhabirine yaptığı açıklamada Song ile çok güzel günler geçirdiklerini belirterek “Takımda bir ağabey olarak hizmet etti. Takıma önemli katkılar sağladı. Ancak misyonu doldu ve takımdan ayrılma zamanı gelmişti” şeklinde demeç vermiş..

Bir ara medyada da oldukça tartışılan kemik yaşını tam olarak bilemiyor olsam da resmi olarak gözüken 34 yaşına rağmen sahadaki duruşu, karizması, takıma verdiği cesareti ve atletik yapısının yanısıra saygı duyulası yetenekleriyle gerek Galatasaray’ da gerekse bizdeki performansıyla her daim beğendiğim bir futbolcu olmuştu Song. Açıkçası bana kalsa kendisiyle bir sezon daha maç başı ücret karşılığında anlaşmayı düşünürdüm ancak aralarında ne tür detaylar konuşulduğunu bilmediğimiz için konu hakkında fazla da yorum yapmak istemiyorum..

Sonuçta bizde geçirdiği iki sezon boyunca ortaya koyduğun futbol, gösterdiğin profesyonellik, takıma kattığın sinerji ve kısacası her şey için teşekkürler sana Afrika Aslanı. Sırtında o kutsal formamız ile senin gibi bir futbol efsanesini sahalarda görmüş olmak bile benim açımdan gurur verici bir hatıra olarak kalacaktır ilelebet..

Kendisine önümüzdeki 2010 Dünya Kupası’ nda Kamerun formasıyla başarılar dilerim. Yollarımızın ileride tekrardan kesişmesi dileğiyle, güle güle Büyük Şef..

Seni unutmayacağız..

Güle Güle Büyük Şef” üzerine 5 düşünce

 1. Beytullah

  Gitmesi gerekiyordu artık…
  O gitsinde kim gelsin denilirse, Glowacki kimdir nedir bilmiyorum ama Stephanov gelirse çok iyi olur…

  Cevapla
 2. Great White

  Tam olarak sebep teşkil ettiğinden emin olmadığım için yukarıdaki posta eklemedim ama Song' un senelik ücretinin hayli yüksek oluşunun da bu kararda etkili olduğunu düşünebiliriz sanırım..

  Cevapla
 3. ANDER

  Güle Güle Şef;
  Bu takım seni seneye çok arar.Senin veya Stepanov tarzı bir adamın takıma kazandırılmaması durumunda.
  Ya birde şu Dünya Kupalarında takım tutmak istiyorum.Gitmeseydi de Kamerun'u tutsaydık =)

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir