Vokallerin Efendisi DIO Öldü


Rainbow, Black Sabbath ve kısa süre de olsa Deep Purple gibi dev gruplarda da çalıştıktan sonra kendi adıyla kurduğu Dio’ nun vokalistliğini yapan ve en son Sonisphere Festivali kapsamında Haziran ayında İnönü’ de son grubu Heaven and Hell ile sahne alacakken mide kanseri tedavisi sebebiyle konseri iptal edilen Ronnie James Dio 17 Mayıs 2010 tarihinde 67 yaşındayken yaşama veda etti..

Rainbow’ dayken Temple Of The King, Black Sabbath’ dayken Die Young, Dio’ dayken ise Don’t Talk to Strangers gibi muhteşem parçaları zihnimize kazıyan Ronnie’ yi istesek de unutabilmek mümkün olmayacak sanırım. Yani Dio’ yu unutsak bile şu parçaları ve daha nicelerini hafızalardan silebilmek sahiden de imkansız..


Ayrıca sadece o mükemmel sesiyle ya da sanatçı dehasıyla değil, duruşuyla, karizmasıyla, yardım konserlerine de iştirak eden karakteriyle hayattayken de efsane olan bir adamın öleceğinden emin olmasına rağmen son günlerinde nasıl da korkusuzca dimdik ayakta kalabildiğini şu görüntüleri izlediğimizde anlayabiliyoruz zaten. İşte yıkılmadan, ezilmeden, ayakta ölmek dedikleri şey bu olsa gerek..

Huzur içinde yat büyük üstad..

Seni unutmayacağız..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir