Çıkan Oyuncu Vittek, Giren Oyuncu Fenerbahçeli Stoch!


2010 Dünya Kupası’ nda 5 nci günün açılış karşılaşması olan Slovakya – Yeni Zelanda mücadelesini biraz önce izledim. Şu ana dek oynanmış maçlar arasında bana göre tartışmasız en renksiz ve en güdük olanı buydu herhalde. Ancak Slovak takımının sağ ve sol kanadında sıkça yer değiştirerek görev yapan 21 yaşındaki Weiss‘ ın etkileyici bir performans gösterdiğini söylemem gerek..

Ankaragücü’ nde forma giyen Vittek‘ in bir metre ofsayt pozisyonunda buluştuğu topu Yeni Zelanda ağlarına yollamasıyla öne geçen Slovakya, uzatma dakikalarında Reid‘ in gene ofsayt kokan pozisyonda attığı kafa golüne engel olamayınca karşılaşmadan beraberlikle ayrılmak zorunda kaldı. Dolayısıyla grubun halihazırdaki favorileri Paraguay ve İtalya’ nın da işine gelen bir skor ortaya çıktı..

Tabii ki bu karşılaşmada Fenerbahçe’ nin hafta içinde büyük fırtınalar koparan transferi Stoch‘ un göstereceği performans da hayli merak konusuydu. Ancak sahaya sürülen kadrolara baktığımızda Slovakya takımının ilkonbirinde Stoch‘ u göremedik. Sonradan öğrendiğimize göre sakatlığı sebebiyle riske edilmemiş Stoch..

Derken 83 ncü dakikada yapılan oyuncu değişikliğinde sahadan alınan oyuncu golün sahibi Ankaragüçlü Vittek olurken giren oyuncu ise Fenerbahçeli Stoch oluyordu. Maçı sunan TRT spikerinin bu enstantanedeki yorumu ise “Oyundan golün sahibi Vittek alınırken yerine Fenerbahçe’ nin yeni transferi Stoch giriyoor!” şeklindeydi..

Kısacası.. Yoruma gerek yok sanırım. Biraz daha hakkaniyetli davranmak zor olmasa gerek..

Çıkan Oyuncu Vittek, Giren Oyuncu Fenerbahçeli Stoch!” üzerine bir düşünce

  1. dandun

    Slovakya´nin genc milli takimlari kac tane Avrupa Sampiyona´larinda yer aliyor? Bizim genc milli takimlar nerdeyse hic bir organizasyonu kacirmiyor ama kulüplerimiz nedense genclerimize güvenmiyor. Ille de Chelsea´li olsun diye alindiysa, Gökhan Töre´miz var, o da Chelsea´de oynuyor. Hem genc milli oyuncumuz, hem de Stoch´a ödenen paranin en fazla yarisina rahatlikla alinirdi. Bu kafayla Türk futbolu ilerleyemez.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir