Sonisphere’ de Son Headliner Belli Old


25-26-27 Haziran 2010 tarihlerinde İnönü Stadyumu’ nda gerçekleşecek Sonisphere‘ in son headlinerı da belli oldu. Son anda bir aksilik çıkmazsa Heavy Metal’ in efsane gruplarından Accept ikinci günde Manowar‘ dan sonra sahne alacak..

Bundan tam 2 sene önce Sarıyer Mehmet Akif Korusu’ nda solist Udo Dirkschneider‘ ın kendi grubu UDO ile gerçekleştirmiş olduğu konseri izleme şansını bulanlardandım. O geceki ambiansı bir hatırlıyorum da; derme çatma bir sahnede 300-500 kişilik bir müziksever grubuna seslenmişti ustalar. Hatta yaşayan efsanelerden Udo sahnede Princess Of The Dawn‘ ı söylerken o izleyici kitlesinin neredeyse yarısı ağaç diplerinde goygoy peşindelerdi..


Aynı bu kez Accept Udo’ suz İstanbul’ da olacak ve koskoca bir festivalin ikinci gününde onbinlerce izleyicinin önünde son grup olarak sahne alacak. Bir Accept hayranı olarak bu habere hayli sevinmiş olsam da Sonisphere organizasyonu açısından hafiften ucuza kaçan bir hamle olarak gördüğümü de belirteyim. Biletlerin çoğunluğunu halihazırda satmış olduklarını ve Ronnie James Dio‘ nun ölümüyle eksilen Heaven and Hell‘ i de düşündüğümüzde kendileri açısından oldukça karlı bir seçim olmuşa benziyor. Hele ki Motorhead, Ac-Dc, Iron Maiden gibi söylentilerden sonra..

Fakat şu da var ki, her ne sebepten olursa olsun neticede son derece kaliteli bir seçim yapmış oldular bana göre. Kaldı ki son headliner olarak adı geçen gruplar arasında yeniyetmelerin fenomeni “emotik” grup Anathema‘ nın da ciddi ciddi konuşulduğunu düşündüğümüzde şamda kayısı olarak da görülebilir Accept..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir