Stoch’ dan Fenerbahçe’ ye 4 Yıllık İmza


Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray’ ın da ilgilendiği ve bu sebeple muhtemelen Fenerbahçe’ ye olan maliyetini de yükselttiği Miroslaw Stoch ile 4 yıllık anlaşmaya vardı. Maliyeti konusunda henüz net bir bilgimiz yok fakat benim tahminime göre kendisinin Dünya Kupası’ nda yıldızının parlayacak olması ihtimali o fiyata fazlasıyla yansımıştır eminim..

Bonservisi Chelsea’ de olan ve geçen sezonu kiralık olarak bulunduğu Twente takımında şampiyon olarak noktalayan genç futbolcu, forvetin arkasında ofansif ortasaha oynayabildiği gibi kanatlarda da görev yapabiliyor..

21 yaşında, 1,68 boyunda olan ve Ribery’ ye benzer oyun stiliyle Dünya Futbolu’ nun gelecek vaad eden yıldızları arasında gösterilen Slovak futbolcunun Fenerbahçe’ de nasıl bir performans göstereceğini merak etmiyor değilim doğrusu..

Ayrıca Hollanda Ligi’ nde gösterdiği performansın benzerini, oraya oranla çok daha sert bir lig olan Turkcell Super Lig’ de gösterebilmesi o kadar kolay olmayacaktır. Hele ki Fenerbahçe’ nin tamamen Alex‘ e endeksli hücum planını da düşündüğümüzde Stoch‘ un işinin bu sene biraz daha zor olacağını tahmin etmek zor olmasa gerek..

Sonuçta heyecan verici bir transfer olduğu kesin. Fenerbahçe Camiası’ na hayırlı olsun..

Stoch’ dan Fenerbahçe’ ye 4 Yıllık İmza” üzerine 5 düşünce

 1. Drama Queen

  Açıkçası ben üzülmedim. Bu adamı izlemiş olanların da çok üzüldüğünü düşünmüyorum. Özellikle de fiyat 5 milyonlara ulaştıktan sonra alınması çok acı olurdu. Bir kere Hollanda liginde gerek sertlik gerekse oyun anlayışı Stoch'un ofansif özelliğini vurguluyordu lakin TR'de bu performans- hele de febe oyun stilinde- ortaya çıkartması oldukça zor.. Geliştirilebilir yetenekleri açısından bakıldığındaysa Chelsea'nin tam da kadro da gençleşmeye gitmeyi planladığı bir dönemde elden çıkartması durumu özetliyor.:) Bu adama o para verileceğine Dos Santos'un kulüpte tutulması çok daha mantıklı..

  Cevapla
 2. Great White

  Aceto blogunda 9 milyona transfer edildiği şeklinde duyum aldığını yazmış Drama queen..

  Ne derece doğrudur bilinmez tabii..

  Cevapla
 3. Drama Queen

  Evet ben de okudum. Henüz kendini tam olarak kanıtlamamış bir genç yıldız adayı için Tabata olayını anımsatan bir ödeme olmuş. Bir de genç yıldızı erken alıp kulübe kar sağlama amacına taban tabana zıt bir yaklaşım. İnşallah ikinci bir Guiza vakası yaşamazlar..

  Cevapla
 4. ilnevyA

  Galatasaray'a güzel bir ders olur bu umarım. Gerçi sanmıyorum o yavşaklıklarını durduracaklarını ya. Daha da beter azacaklardır artık.

  Flying Dutchman verdikleri paraya fazlasıyla değecek, ilerde 20-25 milyon euro'ya satılacak bir transfer olarak yorumlamış transferi.

  Fenerbahçe'ye hayırlı olsun.

  Cevapla
 5. Great White

  Hasan, ben Fener' in Okocha' dan bu yana bir yabancı futbolcuyu alıp da üstüne para kazanarak elden çıkardığını hiç hatırlamıyorum vallahi..

  Dutchman bu sefer sahiden uçmuş:)

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir