Taraftar İcraat Bekliyor


Şayet bu transfer sezonunda da başta forvet olmak üzere ihtiyaç duyulan mevkiilere 3-4 nokta transfer yapılmadığı takdirde Trabzonspor Yönetimleri‘ nin bu ligde şampiyon olmayı gerçek anlamda istemediklerinden emin olacağım artık. Oyunsal anlamda başarılı bir sezon geçirdikten sonraki istisnasız her sezon öncesinde, yani neredeyse bütün otoritelerin şampiyonluk yolunda en fazla şans verdikleri takımların başında gelmeye başladığı her dönemde o birkaç transfer hiçbir zaman yapıl(a)mıyor her nedense..

Yönetim’ in elinde Türkiye Kupası’ nı kazanmış, ligin son haftasında birçok kesimin işkemdesinden ürettiği komplo teorilerini çürütürcesine şampiyonu değiştirip Anadolu’ nun kendisinden başka bir takımı da şampiyon olarak çıkarabilmesini sağlamış, Şenol Güneş‘ in gelişinin ardından ligin ikinci yarısında en fazla puan toplayan takımlarından biri haline gelmiş ve yaş ortalaması hayli genç bir kadro var sonuçta. Bu kadronun mevkiisel bazdaki temel ihtiyaçlarını belirlemek için futbol uleması olmaya da gerek yok. Trabzonspor’ a uzak ama futbola yakın hemen herkes dahi bu eksiklerin farkında zaten. Peki şu takımın kurulması yolunda harcanan onca para ve emeğin taçlandırılması adına son derece büyük önem taşıyan o son hamle neden gelmiyor?

Belki bu transfer sezonunda bir ilk olacak ve o beklenen büyük adım bu sene gerçekleşecektir de. Fakat gelişmelere, transferde adı geçen isimlere baktığımızda o vizyonu bir türlü göremiyoruz maalesef. Ligdeki rakiplerimiz var olan kadrolarını daha da güçlendirme operasyonlarına imza atarken biz hala Sadri Şener‘ in Fenerbahçeli Semih transferiyle ilgili etik değerlere bağlılığı konusundaki göz yaşartıcı “hassasiyetini” izliyoruz. Forvet için düşünülen diğer isimler ise bizimle anılana dek kimselerin haberdar olmadığı futbolcuların ötesine geçemiyor nedense..

Sadri Başkan eylül ayını beklemeyeceklerini ve yeni futbolcuların kamp dönemine yetişeceğini söylemiş olsa da gelişmeleri takip ettiğimizde en azından şu ana dek bir kararlılık göremediğimiz kesin. Muazzam bir kararlılık örneği gösterdikleri tek futbolcu, gönderilen Song‘ dan sadece 3 yaş genç olan Glowacki‘ den ibaret şimdilik. Bu futbolcu hakkında her ne kadar önyargılı bir tutum izlemek istemiyor olmama rağmen Yönetim’ den benim beklediğim o “son hamle” kriterlerine de en azından vizyon açısından pek uygun görmüyorum açıkçası..

Gerçi vizyon açısından son derece olumlu bulduğum ve transfer edildiğinde hayli büyük umutlar beslediğim ama sonrasında berbat bir performans göstererek tarihimizin en acı kazıklarından biri haline gelen Teofilo konusunda büyük bir hayal kırıklığı yaşayarak yanılgıya düşmüştüm. Umarım Yönetim‘ in transfer stratejisi ve Glowacki konusunda da yanılan taraf gene ben olurum..

Taraftar İcraat Bekliyor” üzerine 8 düşünce

 1. SuMMaNuS

  Açıkçası Glowacki transferine ters bakmıyordum, çünkü Song'un 3 yaş genç hali gibiyse gayet yerinde bir transfer olur. Ancak dün İspanya-Polonya maçını 90 dk izledim. Tamam Polonya takım olarak ezildi İspanya karşısında ama defanstaki en tecrübeli oyuncu Glowacki defansını yönlendiremedi, kademede de pek başarılı değildi. Ama daha kötüsü pek çevik bir oyuncu değil görüntüsü verdi. Bana kalırsa Trabzon'a daha iyi bir defans oyuncusu lazım. Ortasahaya da sürekliliği olan istikrarlı bir yabancı oyuncu alınmalı. Selçuk ve Colman bir varlar bir yoklar. Bir de Burak'tan daha iyi bir sağ kanat bulunmalı. Çözmüşüm ben Trabzon'u da haberim yokmuş =)

  Cevapla
 2. maserati68

  Selamlar,

  Şenol Güneş'in gelmesi ve geldikten sonra yaptığı her açıklama beni de çok mutlu ediyor, çok da umutlu bakıyorum bu sezona.
  Yalnız, Şenol Güneş'le geçtiğimiz sezon en fazla puan toplayan takımların başında geldiğimiz yorumu çok doğru değil maalesef. 2. devrede toplam 30 puan toplamışız (ilk devre 27). Ancak aynı dönemde Bursa 40, FB 37 ve hatta BJK 32 puan toplamış.

  Elbette tüm puan durumu ve lig sıralamasından bağımsız bir şekilde, Şenol Güneş'in bu takımın başında olması, aslında Türk futbolu içinde karakteriyle ve teknik adamlığıyla bizim takımımızın başında olması beni çok mutlu ediyor. Tabii ki şampiyon olursak çok daha mutlu oluruz 🙂

  Saygılar,

  Kenan Narin

  Cevapla
 3. Anonymous

  Abi bu teofilo konusunda totem mi yapıyorsun anlamadım bir türlü:)

  tarihin en büyük kazığı ne demek? bu gözler lange'yi, jun'u marcelinho'yu gördü.

  tamam şu an pek umut vaad etmese de bırak 1 sene daha oynasın adam belki açılır. geç açılanlardan olabilir.

  Cevapla
 4. Great White

  adsız..

  Zaten bir sen daha kalacakmış Teo. Yönetim öyle diyor. Jun neyse de, Lange' nin Fener' e aynı maçta iki gol attığını hatırlıyorum ben yahu..

  Marcelinho konusunda ise şaka yaptın sanırım:)

  Cevapla
 5. SuMMaNuS

  @ tanjue;

  Ahaha nasıl ya, yahu gözümle gördüm adamın sırtında Glowacki yazıyordu :/ Amacım asla "İspanya yendi, Glowacki çok kötü" şeklinde … atmak değildi ki Trabzon düşmanı biri de değilim. Yanlış bilgi için özür. Ama sende biraz uslubuna dikkat et, bilinçli ve kötü niyetli bir yorum yapmamıştım.

  Bir daha baktım da şimdi, sanırım Zewlakow ile karıştırmışım. Onu da önümüzdeki sene Ankaragücü forması ile izleyecekmişiz Wikipedia'ya göre. O zaman Ankaragücü düşünsün.

  Bu arada güya Fenerbahçe'nin gündemindeki forvet Lewandowski'de de ekstra bir özellik göremedim.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir