Ayak Yapma Sadri Başkan!


Transfer sezonunun ilk günlerinde “Kimsenin tartışmayacağı bir forvet getireceğiz” diyerekten esip gürleyen Sadri Başkan son günlerde inceden inceye çark etmeye başlamış. Her ne kadar geçen sezon başında aynı bu şekilde “Kimselerin tartışmayacağı bir hoca getireceğiz” demiş olmasına karşın ardından kimselerin daha öncesinde hiç tanımadığı için tartışamadığı Broos’ u getirmişliği biliniyor olsa da bu sene durum daha da vahim gözüküyor. Zira vaziyeti hiçbir hamle yapılmadan geçiştirme tehlikesi var şimdi ortada..

Steve Wonder’ dan Metin Şentürk’ e kadar gezegendeki tüm üç nokta derneği mensuplarının görebildiği ama Trabzonspor Yönetimi’ nin görmemekte ısrar ettiği forvet ihtiyacı üzerine Sadri Başkan’ ın son demeci aynen şu şekil..

“Transferde hem marka, hem tanınmış isim istediğinizde bu futbolcu 30 yaş üstü oluyor. İşin doğrusu şu; hem tanınmış, hem marka, hem de 30 yaş altı futbolcu derseniz ancak bir ayağını alabiliriz”

Geçen sezon ortasında astronomik bir ücret karşılığında transfer edilmesine rağmen hazırlık maçı rakibimiz Karadenizspor’ dan başkasına gol atamayan Teofilo’ nun takım Hollanda kampına giderken adeta bir afgan mültecisi gibi havalanında mahsur bırakıldığı, Ankaraspor’ dan batan geminin malı edasıyla kurtarılmasına rağmen son Denizli maçındaki şık golü sayesinde TOS7 olarak Beşiktaş’ ın Q7’ sine nispet malzemesi edilen Murat Tosun’ un yeni yıldız adayı olarak lanse edildiği bir takımın başkanı olarak söylüyor bunları Sadri Şener..


Üstelik kendi bahsettiği kriterlere hiç de uymayan Makukula’ nın transfer edileceği söylentilerinin ayyuka çıktığı bir zamanda veriyor bu demeci. Şimdi bunu neye yormak lazım bilemiyorum..

Makukula’ nın transferini mazur göstermek adına şimdiden yapmış olduğu bir çeşit manüplasyon olarak mı, yoksa onu dahi alamayacak bir Yönetim’ in acziyetini örtmek adına başvurduğu kılıf arayışları olarak mı algılamak gerek; emin değilim doğrusu..

Gerçi ben kendi adıma Makukula’ nın transferine dünden razıyım. Gördüğüm kadarıyla bir çok Trabzonspor taraftarı da öyle. Yani sıkıntın bu yöndeyse boş yere panik yapma be başkan!

Göğsünü gere gere alabilirsin Makukula’ yı. Geçelim artık bu “ayak” ları..

Ayak Yapma Sadri Başkan!” üzerine 6 düşünce

 1. ERKUT

  Trabzonspor tarihi'nin Pfaff ile birlikte en marka transferiydi.taffarel'in forsunu ilk bozan adam olmasına karşın salakça bir 'yamyam' benzetmesi sonrası elden kaçırılmıştı. Trabzonspor Özkan Sümer'in başkanlığa geldiği dönemde başlayan genç , gelecek vaadeden ve ucuz oyuncularla geleceğin takımını kurma işini tamamlayamadı.Özkan Hoca'nın başlattuığı bu hamlenin olumlu sonucu olarak gösterilecek biri isim çıkartmayan Trabzonspor Gökdeniz ve fatih gibi iki kals isi elden çıkarttıktan sonra çok daha sıradanlaşmaya başladı. Selçuk ve Ceyhun gibi sivrilen iki elemanı elden çıkartmadan etrafını süslemelerini beklediğimiz ortamda Ölmüş eşek arayan anlayışa tanıklık ettikçe umut kaf dağının ötesine doğru hızla yol alıyor…

  Cevapla
 2. Great White

  Sadri Başkan' ın Benfica' ya teklif ettiği para ile Maku' nun neresi bize düşer, orasına hiç girmeyelim artık!!

  Cevapla
 3. Ömer Faruk

  Abi Eksiksiz Kadro ne demektir ya cinnet geçirecem nasıl bir açıklamadır bu?Eksiksiz Kadro olmaz ise satın bütün kalecilerinizi kalecisiz oynayın.Mantığa bak çıldırmamak elde değil?O zaman kesinlikle doğrusu eksiksiz bir yönetim istiyoruz.Var mı?

  Cevapla
 4. Cezasahasi

  Özkan Sümer'in gelecek vaadeden ucuz oyuncu hamlesini kendi yanlışları bitirmişti. Aslında bitirmemeliydi, ama nedense kendi kendine dur dedi. Augustine James (nijerya) ve Patrick Villars (Gana) adında iki 18'lik adam getirdi, ikisinden de verim alamadı. Sonra Peru, Brezilya, ora-bura dolandı durdu. Aurelio'yu getirmesi tesadüf değildi elbette ama bu şekilde de dikiş tutturmak zor. Bu yönetim de Papy ve Brüls hamlesi yaptı. Colman'ı, Cale'yi, bana göre çok verimli bir futbolcu olan Gabric'i getirdi. Fakat, bir türlü tüm bu transferleri taçlandırabilecek, takımın en çok ihtiyaç duyduğu zamanda golcüyü getiremedi. Yine aynı hatayı yapıyorlar. Yine kendi yükselttikleri -nedensiz yere- standartları kendi açıklarına sokup duruyorlar yaptıkları açıklamalarla… Teofilo gimek istiyor. Takıma gelmiş, hiç gol atamamış, o veya bu sebeple golü olmayan, normalde "kalayım, kendimi göstereyim" diye yöetimden, teknik direktörden rica etmesi gereken bu adam, yani gs fb bjk'de olsa bunları söyleyecek adamın dediklerine bakın. E neyi yücelteceğinize, neyi yereceğinize hangi denge unsuruyla karar veriyorsanız onlara rastlıyorsunuz bu yöneticilik yaşantısında.

  Cevapla
 5. Ufuk İlkay

  30 yaşın altındaki tanınmış, marka adamın tek ayağını bile Umut'un yerine tercih ederim.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir