Karaman’ ın Koyunu Sonra Çıkar Oyunu

Bu söz genelde saman altından su yürüten kimselerin gizliden gizliye çevirdikleri bir takım piyastosların belli bir süre geçtikten sonra ortaya çıkması durumunda kullanılır yurdumuzda. Hani öyle bir işe imza atar ki kokusu sonradan ortaya çıkar misali. Bizim asıl mevzuumuzla ne derece ilintili olduğu tartışılır olsa da Trabzonspor’ da hangi görevi yürüttüğü dahi tam bir muamma olan, sportif direktörlüktan yardımcı antrenörlüğe kadar tam bir görev karmaşası yaşayan ve bir de üzerine gözlemci edasıyla Brezilya’ ya futbolcu izlemesi için gönderilen Ünal Karaman’ ın medyaya vermiş olduğu şu demeç insanın aklına karamanın koyununu getirmiyor değil hani..

“İlerleyen dönemler için elimizde bir liste oluşturmak adına maçlar izledim. Biz mevcut forvetlerimize de inanıyoruz. Forvet ihtiyacı şeklindeki haberler teknik ekibimiz tarafından değil basın tarafından gündemde tutuluyor. Sonuç olarak forvet oyuncusu alınırsa iyi olan ve formayı hak eden oynayacaktır”

İsviçre çakısı misali kulüpte her bir işe bakan ama ne türden iş bitirici icraatlara imza attığı asla anlaşılamayan Ünal Karaman’ ın vermiş olduğu bilgi buydu işte. Yani amiyane tabirle “Ben alttan alta bir takım icraatlar yapıyorum. Şimdi bana detaylarını falan sormayın. Ne türden işlere çevirdiğimi elbet bir gün göreceksiniz ama şimdi değil” demek istiyor sanırım! Tabi bu demecinin arasında da artık iyiden iyiye kangren haline gelen santrfor sorununun aslında çok da büyütülecek bir yanı olmadığını, gerekirse herhangi bir takviyeye ihtiyaç duyulmayacağını, ancak (basının zoruyla) illa da bir santrfor alınacak olursa da takımda direkt olarak görev yapabilecek türden bir isim olma zorunluluğunun bulunmadığını ima ediyor beyefendi..
Ben de diyorum ki; Anadolu takımlarının dahi takır takır transferlere imza attığı şu ortamda sadece vasatın üstü bir santrfor takviyesi halinde bile kafaya oynayabilecek kıvama gelmiş bu kaliteli jenerasyonu küçük hesaplarınıza kurban ederek harcamaya kalkarsanız bunun adı düpedüz ihanet olacaktır. Ayrıca şampiyon olmayı “gerçek anlamda” istemediğinizin, asıl amacınızın kulüpteki görev süreniz boyunca kendi menfaatlerinize hizmet ediyor oluşunuzun dalaleti anlamına gelecektir. Şayet bu ölümcül hataya (ya da ihanete) göz göre göre imza atmaya kalkılırsa Karaman’ ın oyununun ortaya çıkması çok da uzun süre almayacaktır..
Sonuçta bu cefakar taraftar sizden çok da fazla şey istemiyor. Guti, Quaresma, Stoch, Gyan, Cana gibi hem cebe hem de göze hitap eden cafcaflı transferler de beklemiyor. Sadece ihtiyacı olanı istiyor. Aklınızı başınıza alıp, elinizi cebinize atmanızın sırası geldi de geçiyor bile..

Karaman’ ın Koyunu Sonra Çıkar Oyunu” üzerine 5 düşünce

 1. Ömer Faruk

  "Eksiksiz Kadro Olmaz"Bkz.Trabzonspor Resmi Sitesi

  Abi Artık Transfer filan İstemiyorum Bu adamlardan Yeterki İneklerini de alıp gitsin HH.

  Cevapla
 2. USD

  Abi sen ne düşünüyorsun hh'de açıklama yapmış başkan transfer konusunda aceleci davranıyor falan diye.Bana kalırsa zırvalıyor.Sence transfer yapacaklar mı?Yoksa yine bize hüsran yine şampiyon olunamamış yıllar mı görünüyor.

  Cevapla
 3. Great White

  USD inan ben de hiçbir şey düşünemiyorum artık..

  Bu saatten sonra Ibrahimovic' i de getirseler şu dakikaya kadar imza atmış oldukları onca rezaleti, basiretsizliği, beceriksizliği, tutarsızlığı asla temizleyemeyecekleri kesin..

  En fazla belki bir teselli olur artık TS taraftarı için..

  Cevapla
 4. USD

  Şu saatten sonra ikinci bir tomas jun vakası bizi bekliyor bence de.Yani iki senedir bir tane bitirici forvet transfer edemez mi bir yönetim.Ya yemin ediyorum bizim yönetim bu taraftarı mutlu etmeyi istemiyor.Hatta kahroldukça zevk alıyorlar.HH de sadistlik seziyorum zaten.Nese abi gene beklemekteyiz.2 ağustos dediler.O güne kadar da bekleriz.

  Cevapla
 5. muyek

  Unal Karaman biyiklari kesmis , olmamis . Halbuki o bukle bukle biyiklar nasilda yakisiyordu Unal Reyise 🙂

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir