Bumerang Her An Dönebilir!

2001-2002 İşsiz
2002-2003 işsiz
2003-2004 Galatasaray
2004-2005 İşsiz
2005-2009 Milli takım
2009-2010 İşsiz
2010-2011 İşsiz

2001 milad olmak üzere hesaplandığında son on yılın beşini her türlüsünden yurt dışı tekliflerine rağmen boşta geçirmekte ısrar eden ve diğer beş yılın birini içerisinden yetiştiği Galatasaray’ da, geriye kalan dört yılıysa Milli Takım’ da dolduran ünlü bir teknik adamın istatistikleri yukarıdakiler..

Yani “İmparator Fatih Terim” in Milan ile ilişiğinin kesilmesinin ardından geçen son on yıllık dönemdeki çetelesi bir nevi..

Henüz bir ay önce yazmış olduğum yazıda ve aynı yazı içerisinde linkini vermiş olduğum diğer yazımda Fatih Hoca’ nın adının Galatasaray’ da yaşanması muhtemel en ufak kaos halinde bir şekilde dillendirilmeye başlanma olasılığının altını çizmiştim. Tabii ki sadece benim değil, başta Galatasaraylı olmak üzere futbol ile ilgilenen bir çok sporseverin de tahmin ettiği üzere ligde alınan iki mağlubiyet sonrasında benzer içerikli haberler yapılmaya başlanmış bile..

Yukarıdaki tablodan da açıkça görüldüğü gibi, boşta geçen her iki yıllık periyod sonrasında adeta bir bumerang edasıyla gönderildiği yere tekrardan gerisin geri dönme yeknesaklığı bu yılda devreye girerse Galatasaray’ daki üçüncü Fatih Terim döneminin gerçekleşmesi kimseleri şaşırtmamalı..

Uzatmadan kendi adıma şöyle noktalayayım. Şayet böyle bir olay gerçekleşir, kötü gidişatın bütün faturası eline bir türlü kaliteli kadro verilmeyen Rijkaard’ a kesilir ve sonrasında tekrardan zaman kazanmaya yönelik yeni bir Fatih Terim istihdamı yaratılma yoluna gidilirse son dönemlerde yükselen (ya da körüklenen) Fenerbahçe antipatisi etkisini şiddetle Galatasaray’ a devredecektir. Hem de bol miktarda Galatasaray taraftarını dahi içerisine kataraktan..

Bu tercihin gerçekleşmesi sonucunda başarı garantisini hiç kimse veremese de antipati hususunda garantisini bizzat bendeniz verebilirim kolaylıkla..

Son olarak “Hayırlısı” diyerekten geçelim..

Bumerang Her An Dönebilir!” üzerine 5 düşünce

 1. hedehödö

  Fatih Terim geri gelirse Galatasaray'ı izlemeyi bırakırım.Yapmasınlar bunu bizlere, yapmasınlar…

  Cevapla
 2. Ömer Faruk

  İnşallah Gelirde Hagisiz Erdoğan Arıcadan bir farkı olmadığını GS taraftarıda görür artık.

  Cevapla
 3. muyek

  2inci geldiginde de Hagi yoktu zaten Omer Faruk kardes. Kucuk Kaptan Arda yer basini Rikaardin getirir Adnan Polat Fatih Terimi.

  Fatih Terimde gaz futboluyla, doldur bosalt futboluyla oynatir Arda, Servet ve diger arkadaslarini.

  Lanet olsun su duzene , 23 yasindaki Arda Turanin keyfine , kaprisine bakiyor koskoca GS takimi.

  Cevapla
 4. USD

  Rijkaard çok sağlam kontrat yaptı diye duymuştum.O yüzden sezon sonuna kadar gönderebileceklerini düşünmüyorum.Tekrar gelir mi bilinmez terim ama gelirse de ben de pek bir şey yapabileceğini düşünmüyorum.Milli takımın başını yediği gibi gsnin de başını yer.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir