Suçlu Gene Ayağa Kalkmadı!

Trabzonspor’ un belki de en çok tartışılan oyuncusu Umut Bulut‘ un Toulouse’ a transferi sürecinde oluşan karmaşaya birkaç gün öncesinde değinmiş ve hayati önem taşıyan Liverpool rövanş maçını da etkisi altına alan kaos ortamı konusunda taraftarın kafasında gelişen bir takım soru işaretlerini masaya yatırmıştık..

Ancak aradan geçen dört güne rağmen ne kulüpten ne de Umut‘ dan herhangi bir basın açıklaması gelmedi henüz. Ajanslara düşen çeşitli haberlerdeyse Şenol Hoca‘ nın Umut ile yüz yüze görüştüğü ve kendisini affettiği şeklinde bilgiler var. Yani 34 yılın rövanşında takımın tüm kimyasını bozan ve o maçta çok önemli rol oynayacak tipte bir forvetin kadro dışında kalmasına dahi yol açan böylesi önemli vaka bir kez daha örtbas edilmiş gibi gözüküyor maalesef..

Sakatlığını bahane ederekten Liverpool karşısına bilerek çıkmadığı şeklinde haberler yapılarak bir anlamda taraftarın önüne atılan Umut Bulut ya da ihmali olan bir başkası böylesi bir ilkesizlik karşısında cezalandırıl(a)mıyorsa, insanın kafasında burada asıl suçluların ceza verme konusunda yetkili kişiler oldukları ihtimali canlanıyor haliyle..

Neyse artık. İşler en azından skor bazında iyi gidiyor nasılsa, fazla da irdelemeyelim şimdilik! Lakin istisnasız her önemli futbolcumuzun transfer hikayesi böylesine çetrefil ve spekülatif piyastoslara sahne oluyorsa birilerinin bu mevzuu üzerine oturup düşünmeleri gerekiyor sanırım..

Zira sahada elde edilecek başarılı sonuçlar bazı yanlışları maskeleyebiliyor olsa da kokusunu asla gizleyemiyor maalesef..

Suçlu Gene Ayağa Kalkmadı!” üzerine 6 düşünce

 1. Great White

  bloguna gönderdiğim postta da belirttiğim üzere umut hakkındaki görüşlerine birebir katılıyorum hakan..

  ancak bize bir forvet gerekiyordu bence. bu adam jaja mı olur; orası tartışılır belki ancak sadece teo ve umut ile yürümesi çok zor olurdu..

  kaldı ki teo gayet de iyi gidiyor şimdilik. umarım jaja da bu akşam antalya karşısında bir patlama yapar..

  Cevapla
 2. mustafa

  umut bulut transferinin devre arasında gerçekleşeceği de söyleniyor…şenol güneş kesinlikle bırakmak istemiyor…devre arasına kadar zamanları var umutun yerine birini bulurlarsa satabilirler..

  Cevapla
 3. USD

  Dünkü maçtan sonrada hiç sempatim kalmadı umuta.Alanzinhoyu şimdiye kadar koruyordum bundan sonra onun hakkındaki fikrimde değişti.Rakibe pas atar gibi kaleye şut çekiyor. Sanki kaleciyi ısındırıyor.

  Cevapla
 4. delidumrul

  harcamak kolay harcansın mı? büyüklük yapmak, affetmek, gibikavramlarla alakalıdır belki de durum?
  umut olsaydı liverpool trabzonsporu yenemeyecekmiydi? evet yada hayır olabilir cevabın ama kesin olamaz!

  Bırakın yıkıcı olmayı!

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir