Üç Büyük Darbe!

ST Süper Lig’ in henüz ikinci haftası geride kaldı. Yani uzun lig maratonu süresince köprünün altından milyonlarca metreküp suların geçeceği aşikar. Ancak henüz ikinci haftada ortaya çıkan ilgi çekici tablonun meydana getirdiği kompozisyon üzerine tarihe küçük bir not düşmek istedim doğrusu..

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray üçlüsünün ilk iki haftada oynamış olduğu toplamda altı maçtan sadece altı puan çıkarabilmiş olmaları lig tarihimizde sıklıkla rastlanan bir istatistik olmasa gerek. Hele ki Galatasaray’ ın ilk iki maçında dahi puanla tanışamamasının daha öncesinde bir örneği yoktur sanırım..

Ligin zirvesindeyse şimdilik üç Anadolu takımının adı var. Oynadıkları iki maçı da galibiyet ile tamamlamayı başaran Trabzonspor, Bursaspor ve Kayserispor topladıkları 6 şar puan ile ligin zirvesinde sıralanmış durumdalar..

Şimdilik vaziyet bundan ibaret. Bakalım ligin sonundaki fotoğraf nasıl olacak. Zira asıl önemli olan o zaman objektife hangi takımların gireceği olsa gerek..

Özellikle Galatasaraylı dostlar alınmasın; başladığı gibi gitmesi dileğiyle..

Üç Büyük Darbe!” üzerine 6 düşünce

 1. ERKUT

  Galatasaraysız lakin bol Fenerbahçe ,Trabzon ,Bursa , Beşiktaş hatta Gaziantepspor ile Kayserili bir çekişme olsa kadayıfın burması ve bol kaymaklısı olur hani …

  Cevapla
 2. Bülent Şirin

  Bu kadar keskin bir görüntüyle olmasa da daha önce de benzer başlangıçlar yaşadık. G.Saray'ın ise iki kez ilk iki maçta sıfır çektiği sezon açılışları olduğu geçen akşam Stadyum programında telaffuz edildi. Bir tanesine ben şahidim, 1989-90 sezonunda Alman teknik direktör Sigi Held'le sezona başlamışlardı.

  Türk futbolunun tek kurtuluşunun, zirve yarışının yurt sathına yayılmasında olduğunu her fırsatta dile getiririm. Pahalı ve kaliteli (?) transferlerle çok çok da bir iki sezon gözlerimiz kamaşır, -ki onun da garantisi yoktur- sonra yine aynı hamamda aynı tasla yıkanmaya devam ederiz. İşin kötüsü, parlak ışıktan gözlerimiz kamaşıp görme yetimizi kısmen ve kısa bir süreliğine de olsa yitirdiğimiz için normalde görmemiz gerekenleri de göremeyiz o sürede…

  Perşembe günü ne olur bilemeyiz, ancak 34 sene önce Bob Paisley 3-0 biten rövanştan sonra "İlk maçta yenildik, bu maçta da yenilebilirdik. Bereket versin ki tecrübesizdiler. Ucuz atlattık" mealinde şeyler söylemiş. O zamanki Liverpool'un gücünü, Türkiye'nin uluslararası deneyim eksikliğini hesaba katarsak ve günümüzde deneyim konusunda hayli mesafe kat ettiğimizi düşünürsek, taşları daha rahat yerine oturtabiliriz sanıyorum…

  Evet, daha önce benzer başlangıçlar yaşadık. Ancak uzun mesafe koşularında iyi başlayan değil nefesi kuvvetli olanlar ipi önde göğüslüyor. Bir kaç istisna haricinde, "büyükler" hep yarışı önde bitirdiler bugüne kadar. İbrahim Altınsay da geçenlerde bir yazısında "Üç büyükler ilk üçe giremez" iddiasında bulundu. Bu büyük bir iddia… Bakalım gerçekleşir mi? 🙂

  Cevapla
 3. Great White

  altınsay da biraz abartmış be bülent abi 🙂

  vallahi ben şu postu bile gönderirken tedirgin olmuştum hani, "daha şimdiden havaya girdiniz" şeklinde gelebilecek cevaplardan..

  Cevapla
 4. Adem

  ben yalnızca birinin ilk üçe girebileceğini iddia ettim. Ama yorum gitmiş ne oldu anlamadım. bana ne diyorsun Soner abi, evet mi? :)))

  Cevapla
 5. Great White

  adem onu bilmem de bizde gene dönen tekere çomak sokulmaya başlandı sanki..

  tıpkı yattara' nın katar' a transferi sürecindekine benzer bir takım piyastoslar umut' un toulouse transferinde de dönüyor gibi..

  bakalım neler çıkacak altından..

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir