Ne Robinho, Ne Adebayor.. Fatih Tekke Beşiktaş’ a!!

Haftalardır gerek kolpacı basın tarafından gerekse özellikle Beşiktaş forumlarında fink atan kimi duyumcu tayfası tarafından dillendirilip durulan Robinho ve Adebayor gibi fantastik transferlerin aksine şeytanın dahi aklına gelmeyecek derecede radikal bir tercihte bulunarak Fatih Tekke ile anlaşma yoluna gitmiş Demirören Yönetimi..

Biraz önce Ntvspor’ da geçilen habere göre yıllık 300 bin euro kiralık ya da 750 bin euro bonservis bedeli üzerinden iki yıllık bir anlaşmaya varılacağı bildirildi eğer yanlış duymadıysam. Beşiktaş’ dan senede yaklaşık 750 bin avro ve maç başına 40 bin TL alacağı bilgisini de ilave edeyim. Zaten anlaşılan o ki, günler öncesinden Fatih Tekke ile her konuda anlaşma sağlanmış bile. 15 milyon avro karşılığında Milan’ a imza atan Robinho söylentilerinin ve ardı ardına patlatılan flaş transferlerin ardından Yönetim’ in bu son dakika hamlesi Beşiktaş camiasında nasıl karşılanır; orası da ayrı bir muamma tabii..

Ne diyelim ki.. Trabzon’ a dönebilmeyi bir türlü başaramamış olsa da Beşiktaş’ a gelerek bir çıkış yapabilme düşüncesinde olan eski kaptanımıza başarılar dileyelim buradan ve sözü Beşiktaşlılar’ a bırakalım en iyisi..

Son anda bir aksilik çıkmaz ise her iki taraf için de hayırlısı olsun..

Ne Robinho, Ne Adebayor.. Fatih Tekke Beşiktaş’ a!!” üzerine 24 düşünce

 1. SirEvo

  Yıllık 1.5 Milyon TL + maç başına 40 Bin TL alacakmış.
  33 yaşında bir forvet oyuncusundan ne bekliyoruz, o ne verebilecek çok merak ediyorum.

  Cevapla
 2. Great White

  sir evo;

  ek bilgi için teşekkürler. bizden giderkenki halinin % 70 lik performansını sahaya yansıtabilse çok iyi bir transfer olur bence..

  ama rusyadaki son 4 sezonu pek de parlak geçmemişti maalesef. asıl soru işaretleri de burada zaten..

  Cevapla
 3. Batistuta35

  Ben gayet memnunum transferden ve fatih sıralıcak gollerini. En azından nobreye katlanmak zorunda değiliz bu bile başlı başına sevinç kaynağı:D

  Cevapla
 4. Great White

  az önce sağlık kontrolünden geçirildiği haberi de yapıldı.

  sanırım bitti bu iş..

  Cevapla
 5. Adem

  Fatih'in Rusya'da geçirdiği 2 sezon çok iyiydi. Kendisinden istenileni yerine getirdi fazlasıyla. Asla bulunmak istemediği bir ülke, sürekli sorunlar yaşadığı, kendi yapısı da göz önünde bulundurulursa, hep problemlerle karşılaştığı bir ülkede bundan iyisini yapabilen kim var ki?

  Fatih fırsat buldukça mükemmel futbolunu Beşiktaşlılara gösterecektir. Vakti zamanında Kaya Çilingiroğlu onun Gaziantepspor'da iken alınmasını istemiş, alınmadığı için de camiaya hayli kırılmıştı. Geç de olsa transfer gerçekleşti.

  Tebrikler Beşiktaş…

  Cevapla
 6. Batistuta35

  O değil de size geri dönmemesinin sebebi ünal karaman ve yönetimle kavgalı olduğu içinmiş. Sizin bilginiz varmı ki bu konuda? Anladığım akdarıyla fatihe içerleme pek yok ts taraftarları arasında

  Cevapla
 7. ERKUT

  Fatih Tekke'nin yaşından dem vurupta başlayan her türlü eleştiriye karşıyım ve ciddiye almıyorum. Fatih teknik becerisi , futbolculuk kalitesi ile ele alındığı vakit Türk futbolunun hali hazırda en komplike hücüm oyuncusudur. Fatih için santrafor , orta saha yada forvet arkası gibi bir kalıp içinde konuşmak imkansızdır. Fatih süper lig günlerindeki gücünde ve kıvamında ise nmuhteşem bir transferdir.

  Cevapla
 8. Great White

  Batistuta 35;

  zaten fatih tekke ile sadri şener yönetiminin yıldızı hiçbir zaman barışmadı. tartaftarın ise tamamına yakını fatih' e çok büyük bir değer veriyor olsa da fatih tekke ismini sürekli olarak gündeme getirerek bir nevi muhalefet aracı olarak kullanan bir kısım çevreler tarafından sıklıkla tartışma konusu olmuştur..

  açıkçası ne yönetim ne de fatih tekke sütten çıkmış ak kaşık değildir nazarımda. her iki tarafında bu süreç içerisinde türlü yanlışları olmuştur ki buna sıklıkla da değinmişimdir daha önce..

  sonuçta fatih' in beşiktaş' da başarılı olması hiçbir ts liyi rahatsız etmez ancak fatih' in bjk' de atacağı her gol üzerinden ts kulübünü karıştırmak adına can atan bazı insanlar hepimizin canını sıkabilir maalesef..

  Cevapla
 9. Adem

  Çok çeşitli söylentiler var Batistuta, bir türlü kaynaktan doğru olanı alamıyoruz ama Sadri Şenre başta olmak üzere yönetimin kendisini kesinlikle istemedi açık. Bu işin arkasında Hayrettin Hacısalihoğlu olduğu da söyleniyor.

  1. İddia Fatih'in dindar biri olması. Bu sebeple istenmiyor deniliyordu. Bu bence yalan, çünkü Umut Bulut da çok dindar bir şahıs ve buna rağmen kulüpte. Hem de vakti zamanında taraftarın tüm tepkilerine rağmen.

  2. İddia Fatih'in disiplinsizliği ki bu en gerçekçi olanı. Sadri Şener'in Fatih Tekke ile ilgili Şenol Güneş'i referans gösterdiği bir açıklaması var: "Şenol hoca bile Futbolculuğuna bir şey demem ama Disiplin konusunda büyük zaafları var dedi bana." Evet

  Fatih'in cidden böyle problemleri var. Zenit'te de yaşandı bunlar… Fatih içi dışı bir diye tabir edilen insanlardan. Otoritetanımazlığı ve özgüveni de buna eklenince ortaya problemler çıkabiliyor. Her ne olursa olsun, Beşiktaş mükemmel bir futbolcuyu transfer etti. Zeki, teknik, her şekilde skor üretebilen, ve asist yapabilen bir futbolcu.

  Trabzonspor'da oynadığı dönemlerde Türkiye'de asist istatistiği tutulmuyordu, bu da onun golcülüğünün yanı sıra ne kadar yaratıcı bir oyuncu olduğunu gölgelemişti ne yazık ki…

  Cevapla
 10. Batistuta35

  Bilgiler için çok teşekkürler. Açıkçası ben çok sevindim fatih'in transferine.Altay zamanından beri takip ediyorm ve altayın izmirdeki her maçında canlı izledim.O zamandan beri bize gelsin istiyordum,kısmet bugüneymiş.Objektif bakacak olusam da sercanın 10m ettiği yerde fatih mükemmel transferdir ve başarlı olacaktır.Fiziği iyi durumdaysa nobre+holoskonun toplamından fazla gol atar.

  Cevapla
 11. Batistuta35

  Ayrıca ne kadar disiplinsiz olursa olsun trabzondaki gol sorununu çözerdi bence geçen sene.

  Cevapla
 12. Ömer Faruk

  Vay be sonunda gerçekleşti.Ünaldan daha fazla TRABZONSPORLU Tekkeye Tebrikler.Tamam Profesyonel olabilirsin.Ama Büyük Konuşmayacaksın o zaman Tekke efendi.Yolun açık olsun.Senin gibi hırslı bir futbolcuyu Bordo-Mavi altında Şampiyon görmek isterdim.

  Cevapla
 13. Cenk Akın

  Ben biraz ilk paragrafa takıldım. Robinho ve Adebayor gibi isimlerin sadece birer forum efsanesi olduğuna inanmıyorum. Ciddi bir çabanın sonunda her şeye rağmen transfer gerçekleşmedi bence. Kişisel sebepler de vardır elbette. Yani bence bu transfer radikal bir karar değil de Fatih Tekke ile yetinmek gibi geliyor. Tekke'nin ne kadar faydalı olacağı ayrı bir mesele tabi o ayrıca tartışılır

  Cevapla
 14. Great White

  Cenk Akın;

  Robinho' nun kendi röportajında dahi Beşiktaş ile ilgili en ufak bir transfer görüşmesi olmadığı yolunda bilgiler var. Hatta Fenerbahçe' nin dahi kendisiyle ilgilendiğini duymuş olmasına rağmen Beşiktaş' dan bi'haber olması sanırım sence de pek mantıklı olmasa gerek..

  Forum olayına gelince. Forza Beşiktaş' ı bizzat takip etmiyorum ama orada bolca vakit geçiren Başiktaşlı dostlarım sayesinde yeterince bilgi sahibi oluyorum. Kaldı ki, muhtemelen şu sıralar orada da ciddi tartışmalar başlamıştır zaten 🙂

  Cevapla
 15. Ömer Faruk

  Soner Abi Birde yeni Kanun geçti mi acaba?Geçmediyse Tekke Nihat gibi 28 gün askerlik yapmak zorunda.Yanlış mıyım?

  Cevapla
 16. USD

  Duyduğuma çok üzüldüm.Önce Stepanov'u Bursa formasıyla gördüm şimdi de Kaptan Fatih'i Bjk formasıyla göreceğim.Bu kalp bu kadar şeyi nasıl kaldıracak bilmiyorum.En sevdiğim futbolcular birer birer rakiplerimize transfer oldular.

  Öte yandan bizim yöneticilerimizin de beşiktaştan biraz da olsa ders alması gerektiğini söylüyorum.Bonservisi olan sadece iki futbolcu aldılar.Quaresma ve Cenk.Ve bu son transferle birlikte son derece de iddaalı bir kadro oluşturdular.

  İki sene önce 35lik yusufu elimizden hatta avucumuzun içinden kapıp şampiyon oldular.Bu sene de 33lük Fatihle aynısını yaparlar mı bilinmez.Ama son derece ciddi bir rakip olacakları kesin.

  Cevapla
 17. Ömer Faruk

  Peki Soner Abi bir Kıl soru daha:))

  Biz Rubinden ve BJK den yetiştirme payı alacak mıyız?:))

  Cevapla
 18. bigben

  "Trabzon'un gol sorununu çözerdi…"

  Bir arkadaş böyle demiş. Nobre-BObo-Nihat-Holosko forvet hattıyla geçen szeon Bjk 47 gol atmış, Umut ve ilk yarı Gökhan / ikinci yarı Teofilo forvetleriyle Trabzon 53 gol atmış…

  Yani TS'nin Fatih'e ihtiyacı yoktu.

  Bir TS taraftarı olarak, Fatih'in bu düşünce yapısıyla başarılı olacağını sanmıyorum.

  Neden?

  1) TS'den ayrılmadan önce "ya beni satın ya da sözleşmem bitince bedava giderim" tehdidi… Yani gitmeyi kafasına koymuştu.

  2) Giderken "burada misyonumu tamamladım, kulübüme de tarihi para kazandırdım". Sanırsın ki bulunmaz Hint kumaşı, yaptın bir iyilik, başımıza kakma!

  3)En büyük Trabzonsporlu benim" yalanı… Bunu ölçen alet var mı? Benim gözümde Şenol-Turgay-Cemil-Ünal-Hami'nin yanından geçemez…

  4)Trabzon'da düzenlediği basın toplantısında, "19 saat yolculuk yapıp transfer yapan TS yönetimi, bana nasıl ulaşamaz" sözleriyle Trabzonspor taraftarına şirin görünmek için Ts yönetimini suçlamak… Bu mudur efsane adayı kaptanın yapması gereken?

  Kim senden bunları duymak istedi?

  Taraftarın genel kanısı zaten yönetimin bu konuda hatalı olduğu yönünde, neden sempatini yok ediyorsun?

  5) Efsane kaptan (Dozer) Cemil Usta: "Ben TS kaptanıyım, başka kaptanların arkasından sahaya çıkmam!"

  İşte Trabzonsporluluk duruşu!

  Fatih ise konuşmalarında "tavan ücret, bonservisimle para kazandırdım… vs" gibi duygusal (!) temalara yer verir.

  Bjk alsın, tepe tepe kullansın!

  Saygılarımla

  Cevapla
 19. Batistuta35

  ben bjk 3428947239847 gol attı bizim sorunumuz yok demedim veya bjkyi tsyle karşılaştırmadım. Geçen sene başı ve devre arası forvet aramıyormuydu ts,aylarca fatih ismi geçmedi mi? Önce okuduğumuzu anlayalım!

  Cevapla
 20. bigben

  Sevgili Batituta,

  Trabzonspor "gol sorurunu" Fatih'ten neredeyse 10 yaş genç iki Güney Amerikalı ile çözmek istiyor: Teofilo ve Jaja…

  Bir de Türkiye Süper Lig'in son 4 sezonunun en fazla gol atan, en istikrarlı yerli oyuncusu da bizde: Umut Bulut…

  Yine rakamlar gösteriyor ki, Trabzonspor ligin en fazla gol pozisyonuna giren takımı.

  O nedenle TS'nin "gol sorunu" yaşayacağını düşünmüyorum.

  *

  Fatih, Türkiye'deki en iyi futbolcudur (kime göre? Bana göre).

  Fakat sadece saha içinde… O da, canı isterse…

  – Bjk'ya katkısı olur mu?

  İhtimal vermiyorum. Zenith ve Kazan'da bile bahane üstüne bahane üretiyordu. Hem de Antep-Altay gibi çocukluk dönemleri değil olgunluk döneminde…

  O nedenle Bjklilere tavsiyem, çok da büyütmeyin. Önce oynayacağı ilk maçı bekleyin.

  Bu arada belki aradan bir iki ay geçince derginizde, resmi sitenizde açıklama yapıp "En büyük Trabzonsporlu" benim derse gönül koymayın hatta mutlu olun çünkü o demek istemiştir ki "En büyük Bjk'li benim! Sebalar, Hakkılar, Yusuflar benim yanımda Bjk'li değildir!"

  Bağrınıza basın onu, küçük bir çocukmuşçasına ilgi gösterin…

  Sultan multan diyin gururu okşansın…

  Tepenize çıkarın…

  Sonra belki fb'ye de gider. Giderken de "taraftarı şampiyonluk isteyen bir takıma geldim" der…

  Sanki Trabzonspor taraftarı kendisinden ağzıyla kuş tutmasını istiyordu.

  Biz de şampiyonluk istedik Fatih Bey!

  Ama sen "tavan ücretten" başka bir şey istemedin, çok masumsun maaşallah…

  Yine de mutlu olsun…

  Cevapla
 21. Batistuta35

  Off arkadaşım hala beni anlamıyorsun. jaja ve teo diyorsun. ben bu sene mi dedim? dikkat edersen yuakrda geçen sene başı ve devre arası fatih ismi geçiyordu ts için dedim bugün için değil.fatih geçen sene umutun hacadğı pozisyonların çoğunu atardı ts de daha yukarda olurdu bunu sizde biliyorsunuz.Ayrıca Fatih imza töreninde tsliyim dedi desin tabi başkaları gibi kıvırmasın ve kendi adıma söyliyim başarısız olsa yarın fenere gitse bile fathi sevmeye devam ederim.

  Cevapla
 22. bigben

  Bir önceki yorumumda "…belki fb'ye de gider…" demiştim.

  Meğerse, zaten Gs için gelmiş, anlaşmışlar, sonra ücrette sorun çıkmış.

  Bjk'de basmış parayı.

  Gözünü sevdiğimin "efsaneliği" ne kadar ucuzmuş!

  Kaynak: Sabah Spor

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir