Şenol Hoca’ dan Schuster Mantalitesi

Brezilyalı Jaja’ nın takıma adapte edildiği Antalyaspor maçından sonra kendini göstermeye başlayan bir eğilim olsa gerek bu. Dörtlü savunmanın önünde defansif adam olarak sadece Selçuk’ u bırakıp onun yanında ve önünde ofansif gücü yüksek 5 oyuncu kullanan Trabzonspor, muhtemelen bu akşam da Sivas karşısında aynı sistemi deneyecek gibi gözüküyor..
Selçuk’ un hemen yanıbaşında defansif yönü ofansif yönünden biraz daha zayıf olan Colman’ ı görevlendireceği anlaşılan Şenol Hoca’ nın hemen önlerinde Jaja’ yı gene serbest olarak oynatacağını düşünürsek sağ kanadı Yattara’ ya sol kanadıysa Umut’ a emanet edeceğini tahmin edebiliyoruz. En öndeyse son haftaların formda futbolcusu Teofilo oynayacak gözüküyor..
Ceyhun’ un son haftalardaki formsuzluğuna, Engin’ in hazır olamaması ve Barış’ ın tecrübesizliği de eklenince Şenol Hoca’ nın bu tür bir formasyon düşüncesine girmesini anlayışla karşılamak gerekir tabii. Sonuçta kazanır ya da kaybederiz; bir şey diyemem ancak bu akşam bol pozisyonlu ve keyifli bir maç izleyeceğimizden eminim kendi adıma..
Bu karşılaşmada takım savunması açısından bazı sıkıntılar yaşayabilmemiz ihtimalinden de hareketle maçla ilgili en büyük çekincelerimden bir tanesi de, gelişecek Sivasspor akınlarının büyük bir çoğunluğunun en zayıf gözüken sol kanadımızdan gerçekleşmesi olasılığıdır. Umarım Cale bu akşam göstereceği performansla beni yanıltmayı başarır ve kazanan taraf biz oluruz..

Şenol Hoca’ dan Schuster Mantalitesi” üzerine 9 düşünce

 1. MuYu

  bazen senol hoca'nin duz mantik dusundugune inaniyorum. en basitinden yattara – alanzinho ikilisinin yanyana oynamasi yanilgisi gibi. aynisini simdi 5 ofansif ve defansif yonu zayif adamla oynamasi gibi. bu denenebilir ama 60. dakikadan sonra. kusura bakma senol hoca, ucuruma goturuyorsun takimi. yazik!

  Cevapla
 2. Bay Kerahet

  bizde necip'in rolü ne kadar önemliyse sizde ceyhun'un rolü o derece önemli.

  şenol hoca sonuna kadar ısrar etmeli ceyhun'da. bi' form düşüklüğü olduğu doğrudur ancak oynayarak toparlar diyorum.

  Cevapla
 3. Adem

  Ceyhun Eriş gibi çok rahat adam geçebilen, topla oldukça etkili bir adama karşı Ceyhun Gülselam'ı defansif olarak tek bırakmak intihar olur. Ceyhun ağır, kaptığı topları kullanmakta da aceleci ve heyecanlı. Üstelik son haftalarda tıpkı Soner abinin dediği gibi çok formsuz.

  Jaja ile Teofilo'nun topu kullanma yöntemleri birbirini tamamlayıcı nitelikte. Jaja ileriye doğru oynamayı seviyor. Hem topla, hem de topsuz. İleriye dikey verdiği pasların ardından gidiyor. Kendisinin verdiği topları saklayabilecek ve boşaltılan alanlara o topları atabilecek bir santrfor teo, tabii bununla birlikte oldukça iyi verkaça girebiliyor. Bu birliktelikte bol pozisyonlar bekliyorum, bol estetik gol de tabii…

  Cevapla
 4. Ice-Man

  Fb maçında ailece hücum yaptık, az kalsın gümbürtüye gidiyorduk.
  Antalya maçında denedik, 1 puanı zor kurtardık.

  Olmuyor işte arkadaşım, ne diye zorluyorsun ki? İlle de biri gelip çakıp gitsin mi yani?

  Ortada 2 tane Essien'in olur mesela o zaman denersin bu 4 hücumculu kadroyu ama yok.Selçuk+Colman'ın üzerine bu 4 isimle oynamak maçı riske etmekten başka birşey değil.Colman'ın yerine Barış'ı oynat hiç değilse.Basarmış gibi yapmasın cidden bassın rakibe.

  Umarım basın yanılıyordur 11 konusunda ya da ben yanılayım da oyun ve pozisyon üstünlüğünü rakibe vermeden rahat bir maç çıkarabilelim.

  Cevapla
 5. Great White

  anlaşılan o ki, şu kadro yapısıyla bu akşam sivas' a 5 atıp kazansak da 3 yiyip yenilsek de hiçbirimiz şaşırmaz sanırım..

  olayın özeti bu olsa gerek:)

  açıkçası ben de oyunu iki yönlü oynayabilen çift önliberolu bir sistemin eldeki forvet hattının yapısı da düşünüldüğünde daha mantıklı olduğunu düşünenlerdenim ancak elimizdeki futbolcuların son durumu da belli maalesef..

  Cevapla
 6. Adem

  Kadro açıklandı: Sivasspor maçı 11'imiz: Onur, Serkan, Egemen, Giray, Ferhat, Selcuk, Colman, Jaja, Yattara, Umut ve Teofilo

  Cevapla
 7. Great White

  vay anasını!!

  tam da son paragrafdaki çekinceme cevaben yazılmış gibi oldu bu kadro be adem:)

  gerçi ferhat da beni çok fazla rahatlatmıyor ancak şenol hoca' nın da o bölgedeki sıkıntı konusunda rahatsızlık duyuyor olduğunu hissetmem benim için hayli önemli..

  tabii cale' nin son anda bir sakatlığı falan söz konusu değilse..

  Cevapla
 8. Anonymous

  Ferhat bence çok iyi değil yalnız hızını beğendim hızlı bir oyuncu ,deparları çok iyiydi.Biraz daha gelişirse bir şeyler olucak bu çocukdan.Sol taraf ve defansın göbeğinde hala sorun yaşıyoruz.Ve en çok dikkat ettiğim nokta malesef selçuk depar atamıyor ve adam geçme özelliği yok bize ortasahaya böle bir adam lazım.Selçuk çok iyi bir ortasaha oyuncusu değil türkiyede iyi bir ortasaha oyuncusu olmadığı için günümüzün şartlarında göze batıyor bu sebeple.Bize rüzgarın oğlu, böle kodumu oturtucak, adam geçicek bir ortasaha lazım trabzonsporun ortasaha lazım.Yani bir on numara.Selçukda gitmek isterse gitsin verilir yerine süper bir yabancı ortasaha alınır.

  Cevapla
 9. Anonymous

  Thanks for an idea, you sparked at thought from a angle I hadn’t given thoguht to yet. Now lets see if I can do something with it.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir