Trabzon’ da Şok İstifa (İki Cambaz Bir İpte Duramadı)


Trabzonspor’ da ne zaman her şey yoluna girmeye başlar, mutlaka bir maraza çıkar ortaya. Şimdi de takımın istim üzerinde olduğu bir dönemde Asbaşkan Hayrettin Hacısalihoğlu’ nun istifa ettiği haberi gündeme düştü. Edinilen ilk haberlere göre Trabzonspor’ un yönetiliş anlayışında farklılıklar ve fikir ayrılıklarının bu istifada etkin rol oynadığı bildiriliyor olsa da zaman içerisinde bu kararın altında yatan başka gerçekler olduğunu da öğreneceğimizi düşünüyorum ben kendi adıma..

Zira aralık ayında gerçekleşecek Seçimli Genel Kurul’ a kısa bir zaman kala aniden ortaya çıkan böylesi şok bir gelişmenin yegane sebebinin salt fikir ayrılıklarından kaynaklandığını düşünmek fazlaca safdillik olur doğrusu. Hacısalihoğlu‘ nun kafasındaki planın kendi adaylığı üzerine mi yoksa başka bir adaya vereceği destek üzerine mi şekilleneceğini hep birlikte göreceğimizi tahmin ediyorum..

Bu istifanın Trabzonspor camiası üzerinde bırakacağı etkiye gelirsek. Kendi adıma Yönetim’ in bu olaydan olumlu yönde etkileneceğini düşünüyorum. Çünkü Hacısalihoğlu her ne kadar başarılı ve çalışkan bir yönetici imajı çizerse çizsin taraftar ile yıldızı hiçbir zaman barışmamış bir adamdı. Ayrıca kulüpte büyük ikilik yaratan Fatih Tekke sendromunun da baş aktörlerinden biri olduğunu düşünecek olursak, Yönetim’ i ve özellikle Sadri Şener‘ i yıpratabilmek adına sürekli olarak Fatih kozunu kullanmakta çekince görmeyen muhalif kanadın da elini zayıflatacak türden bir gelişme olduğunu ve bunun da ötesinde Trabzonspor Yönetimi’ nden genel anlamda memnun olan, en azından şikayetçi olmayan büyük bir kesimin sürekli olarak dillendirdiği “Şu Hacısalihoğlu da olmasa bu yönetimden memnunum aslında amma..” şeklinde uzayıp giden eleştirilerin de büyük ölçüde son bulacağını düşünebiliriz rahatlıkla..

Açıkçası ben kendi adıma bu istifanın Trabzonspor’ a kısa ve uzun vadede güç katacağını düşünüyorum. Hesapta olmayan başka faktörler devreye girmediği takdirde yanılacağımı da sanmıyorum doğrusu..

Trabzon’ da Şok İstifa (İki Cambaz Bir İpte Duramadı)” üzerine 8 düşünce

 1. USD

  Sevindim açıkçası ama HHnin koltuğundan nasıl vazgeçtiğini aklım almadı açıkçası.SŞ'İn koltuğunda mı gözü var acaba diye içimden geçirmedim de değil.Acaba Aralıktaki seçimde adaylığını koyacak da bu sebeple Sadri Şenerin gölgesinden çıkmayı mı amaçladı.

  Öte yandan şimdi organik süt yumurtalarla kim ilgilenecek kulüpte?…:D Telef olmasın hayvancıklar.

  Cevapla
 2. Great White

  USD;

  benim tahminime göre, bir nevi irtifa kaybeden balonun tekrar yükselebilmesi adına atılan safra misali istifay zorlandırılmış da olabilir..

  zira yönetim' in en zayıf karnı olarak göze çarpan ve muhalifler tarafından en revaçta eleleştiri malzemesi olarak kullanılan bir adamdı hacısalihoğlu..

  çiftlikle de yeni gelen asbaşkan ilgilenir artık:)

  Cevapla
 3. mustafa

  yönetim güç kazandı bence…taraftarın büyük kısmının sevmediği bi adamdı…yöneticilerin yarısıyla da küskün olduğunu duymuştum…özellikle mahmut aksuyla bi çok konuda ters düşmüştü…gittiğine sevindim..umarım seçim zamanı piyasaya çıkmaz…

  Cevapla
 4. Anonymous

  Hayırlısı.Umarım paralı düzgün kültürlü ve yabancı dil bilen bir asbaşkan alırız.Yalnız yönetimde sırf bu istifayla olmaz komple bir yenilenme olmalı lig arasında.Sadri başkandan da pek hazetmiyorum.Bazı açıklamaları çok saçma geliyor özellikle transfer politikasında saçma sapan açıklamalar yapıyordu.

  Cevapla
 5. Zlatan Muratanovic

  dusunulenin aksine ne HH, ne de Sadri Baskan koltuk sevdalisi adamlar degiller.. Zaten yillardir uzak durduklari yonetime talip olmalari koltuk sevdasindan degil, Trabzonspor'u dustugu durumdan kurtarmak icindi, ve de kurtardilar.. Bakiniz 3 yil onceki Ziya Dogan yonetimindeki Hasan'li, Celo'lu, Ayman'li kadro, bakiniz bugunku Jaja'li Colmanli Selcuk'lu kadro..

  Bence gercekten bazi fikir ayriliklari oldu.. Cikar catismasi veya iktidar kavgasi degil, Trazbonspor menfaatleri icin fikir ayriliklari.. HH Fatih'in alinmasini Trabzonspor cikarlarina ters gorurken, Umut'un iyi bir paraya satilmasini hem Umut icin hem de Trabzonspor icin iyi goruyordu.. Bu goruse katilmayabiliriz (Fatih konusunda katiliyorum, Umut konusunda katilmiyorum) ama sonucta HH Trabzonspor icin bunlarin daha iyi olacagini dusunuyordu.. Kotu bir niyet yok ortada yani. Ama sonucta yonetim ve taraftar bu sekilde dusunmuyordu ve fikir ayriligi olmus oldu..

  Bence durum bu.. Ozellikle son Umut olayi sanirim ipleri gerdi.. Yinede yigidi oldurun hakkini verin derim ben.. Trabzonspor'a cok emegi gecmistir..

  Cevapla
 6. Great White

  Zlatan;

  Hacısalihoğlu başka bir oluşumun içerisinde olmak ya da kendi başkanlığı altında seçime gitmek isteyebilir. bu onu kötü niyetli yapmaz sonuçta..

  ben bu ayrılığın sadri şener yönetimi' ni sarsmayacağını aksine bundan sonrası iyi yönetilirse elini güçlendirecek türden bir gelişme olduğunu düşünüyorum..

  Cevapla
 7. Ufuk İlkay

  Nuri albayrak döneminde ibrahim hacıosmanoğlunun istifası aklıma geldi.
  bu istifa bize aralık ayında yeni başkan adayı olarak geri dönecek gibi.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir