Fatih Terim Galatasaray’ ı Reddetti!


Haberi şimdi aldım, kulaklarıma inanamadım..

Ntvspor’ daki son dakika haberine göre, Milli Takım’ daki görevine son verildikten sonra uzun süredir boşta duran Fatih Terim, henüz bu gün Rijkaard‘ ın işine son veren Galatasaray’ ın teklifini ailevi sebepleri göstererek geri çevirmiş!

Aradaki pazarlığın basına yansıtılan kısmı tamamen doğru mudur, yoksa altında başka işler mi vardır bilemem ancak Galatasaray’ ın Fatih Terim tarafından dahi reddedildiğini görmek beni hayli şaşırttı, yalan yok. Başkan Adnan Polat ve Yönetimi’ nin Galatasaray’ ı bundan daha da aşağı hangi seviyeye kadar düşüreceğini merakla beklemekteyiz artık..

Bana kalırsa bu işin altında başka piyastoslar dönüyor olabilir. Nedense salt “ailevi sebepler” bana biraz fazlaca fantastik bir mazeret gibi geldi doğrusu. Terim‘ in cevabı “Hele şu Fenerbahçe maçı bir geçsin, sonra bakarız” şeklinde bile olsaydı bundan daha inandırıcı olurdu sanki.

Sonuçta henüz bir gün önce basına yansıyan haberlerde Galatasaray’ ın teklifini Rijkaard‘ ın hala takımın başında olması sebebiyle geri çevirdiği açıklanan Fatih Terim‘ in ailevi sebepleri o gün sorun teşkil etmiyordu da bu gün mü bir anda ortaya çıkıverdi? Hem sonra Galatasaray’ ın maddi bir dar boğazdan geçiyor olduğunu, meteliğe kurşun attığını ve Rijkaard‘ ı gönderebilmek adına da ciddi tazminat ödediğini biliyoruz. Yani bütün bu veriler eşliğinde aradaki anlaşmazlığın parasal olduğunu düşünmek pek de safdillik olmasa gerek..

Neyse artık, bekleyip göreceğiz. Belki de gerçek tamamen bundan ibarettir. Hayırlısı diyelim biz..

Fatih Terim Galatasaray’ ı Reddetti!” üzerine 7 düşünce

 1. Adem

  Bir çok insan gibi ben de dönüp dolaşım Terim'in geleceğini düşünüyorum. Israrlar, vs. "Reddedemezdim, takımın bana ihtiyacı vardı." falan gibi şeylerle Terim'i tekrar izleyeceğiz gibime geliyor.

  Cevapla
 2. klemexs

  Hakan Sükür ü Sportif Direktör yapmak istiyorlar. Fatih Terim gibi bir insanin EGO sunu düsünerek, kesinlikle Sükür ün altinda calismayacani düsünüyorum. Onun icin de zaten reddetmisdir bence… selamlar

  Cevapla
 3. Great White

  klemexs,

  dediğin gibi de olabilir, mümkündür ancak Hakan Şükür' ün sportif direktörlüğünü GS camiası genel anlamda içine sindirebiliyorsa GS ile ilgili bundan sonra duyacağım hiçbir şeye şaşırmam ben artık..

  Cevapla
 4. Muratonovic

  Sebebi cok basit.. Fatih Terim kendisini Galatasaray'dan ustun goruyor ve nasil olsa her zaman Galatasaray'a hoca olurum diye dusunuyor. Acelesi yok yani. Omrumuz olursa goruruz zaten onumuzdeki 10 yilda 2 defa gelir en az ve her hoca degisikliginde akla gelen ilk isim olur..

  Durum boyle olunca, bu kotu durumda takimin basina gelmek istemedi. Bi de Fener maci var haftasonu ki, fark gelebilir.. Simdi gelmektense kadro daha iyi oldugu bir donemde gelirim diye dusunmustur..

  Yoksa ailevi nedenler, etik sebepler felan hikaye..

  Galatasaray'in en buyuk sorunu bu bence.. Galatasaray'a tarihin en buyuk basarilarini kazandirmis efsane isimler, Terim, Sukur, Bulent, Hakan, Hasan vs. (Hagi'yi ayri tutarim yinede) kendilerini takimdan ustun goruyorlar ve tek amaclari Galatasaray'dan faydalanmak.. Para olarak, gorev olarak, sohret olarak, ilgi olarak..

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir