Gönlüme Göre Trabzon!

Tanrı’ nın çok seveceği ya da üzerine titreyeceği kullarından biri olmadığımın farkındayım. Öyle mübarek sayılacak türden bir özelliğim de yok. Ayrıca yakın dönem içerisinde bir insanın yaşayacağı en büyük acılardan birini de yaşadım. Ancak Trabzonspor ile ilgili olduğunda neredeyse her şey kalbime göre gerçekleşiyor garip bir şekilde..
Mesela son yıllarda şu takımdan gitmesini istediğim özellikle iki futbolcu vardı. Bunlardan önce Hüseyin Bursaspor’ a, ardından Gökhan ise Fenerbahçe’ ye gitti. Hüseyin’ in gider gitmez tıpkı diğer kaptanlarımızın da gittikleri sene şampiyonluk yaşamasına benzer bir şekilde Bursa’ da şampiyonluk yaşaması karizmamızı inceden çizdirmiş gibi gözükse de onun takımdan ayrıldığı ilk sezonda kazandığımız çifte kupa gönlümüzü yeterince hoş etti. Bunun dışında üzerine Burak Yılmaz hibe edilerek transferi gerçekleştirilen ve benim gözümde kırk yıllık tarihimizin en büyük kazığı olan Gökhan’ ın hali zaten malum. Durduk yere Fenerbahçeli dostların yarasını deşmeye gerek yok!

Blogu takip edenler bilir, bu sezonki kadromuzda da beni çoğu zaman irrite eden, bazı maçlarda adeta çileden çıkaran sadece iki futbolcu vardı. Kimi zaman acımasızca da olsa şu sayfalarda sıkça eleştirdiğim futbolcular tabii ki Teofilo ve Cale’ den ibaret. Teofilo hem kendisini, hem ailesini hem de kendisine destek verenleri yerin dibine sokacak derecede pespayelikler barındıran ayrılık hikayesiyle basının gündemine oturarak ülkesine belki de dönüşü olmayacak şekilde gitti. Açık söylemek gerekirse sahadaki etkisiz futbolundan, hantallığından, güçsüzlüğünden, hava hakimiyetsizliğinden, kaçak güreşen tavırlarından, bir kenarda pineklerken yakalandığı onca ofsayt pozisyonundan ve hatta boş kaleye dürterek attığı 3-5 golden dahi rahatsızlık duyduğumu her fırsatta belirten bendeniz açısından hiç de kötü bir haber olmadı bu..
Sanırım şimdi sırada Cale var! Gerçi kendisi diğerlerine göre çok da efektif bir bölgede oynamıyor olduğundan sebep pek fazla gözüme batmıyor olsa da onun cephesinde de bir takım gelişmeler bekliyorum artık. Zaten bu haftaki Konyaspor maçında sarı kart cezalısı olduğu için yer almayacak. Yani Konyaspor maçının kadrosunda benim takımdan gitmesini istediğim tek bir futbolcu dahi olmayacak. Maçın sonucu ne olur bilinmez tabii ancak Konya’ya giden kadro bu sezonun ideal kadrosudur nazarımda..

Gönlüme Göre Trabzon!” üzerine 5 düşünce

 1. Great White

  Ama Colman' ın ciddi mazereti var Hasan..

  Yengemiz ameliyatlı doğum yapacakmış. Dönünce başımın üzerinde yeri var yani..

  Cevapla
 2. Adem

  Cale'siz bir savunma umarım yersiz bir kayba sebebiyet vermez. Cale takımın beklentileri itibariyle yetersiz kalsa da, imkanlar dahilinde yani eldeki kadroda ondan daha iyi bir savunma sol beki yok. Ofansı zayıf ama savunmada yerinde müdahaleleri var ve ferhat'tan fizik olarak iyi.

  Cevapla
 3. muyu

  su kayserili hasan ali ne guzel olurdu bizim sol tarafta. ama sene sonunda baya bi bonservis ister kayseri onun icin.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir