Almedya Sorunsalı!

Dün akşam Ntvspor’ daki Yüzdeyüz Futbol programına katılan Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören’ in keyfi hayli yerindeydi. Medyada oldukça ses getiren yıldız futbolcu transferlerini nasıl gerçekleştirdikleri konusunda kendisine sorulan soruları yanıtlarken mevzuu Hugo Almeida’ nın bonservisiyle ilgili basında yer alan çelişkili haberlere geldi. Adına ekonomik yatırım ortaklığı denilen bir fon yardımıyla söz konusu futbolcuyu Beşiktaş’ a kazandırdıklarını açıkladı açıklamasına da Güntekin Onay da dahil olmak üzere ne Rıdvan Dilmen’ in ne de Fuat Akdağ’ ın Demirören’ in anlattıklarından tam olarak bir şey anladıkları izlenimini edinmedim ben doğrusu. Zaten kendisi de ço detaya gir(e)medi aslında. Ya tam olarak neler döndüğünün kendisi de farkında değil ya da bu kaymaklı transfer olayının diğer takımlar tarafından da ayıktırılmasını istemiyor olsa gerek; bilemiyorum artık..
Derken laf döndü dolaştı Sergen Yalçın’ ın ortaya attığı Tabata ve İsmail Köybaşı’ nın hala ödenmemiş bonservis bedelleri iddiasına geldi. Burada Demirören gayet gevrek bir şekilde “O benim Antep başkanıyla aramdaki dostluktan kaynaklanan bir durum. Sonuçta futbolcuların bütün özlük hakları bizde. Antep bunu kabul ettikten sonra millete n’oluyor” mealinde bir şeyler söyledi. İşin tuhafı, oradakilerin hepsi de bu durumu gayet doğal karşılayarak kanıksadı. Tamam, sonuçta program moderatörlerinin kalkıp da “Bu kulüpler size babanızdan mı miras kaldı? Nasıl bir rahatlıktır bu? Koca Gaziantep takımının taraftarı, camiası, yöneticisi yok mu? Antep sizin pilot takımınız mı? Aynı Antep diğer takımlara da böyle kıyaklar yapıyor mu?” gibisinden sorular sorarak başkanı sıkıştırmasını beklemiyordum fakat başkanın o gamsız tavrının ardından “Hee o zaman ayrı tabii” kabullenişi de garip geldi bana. Sonuçta iki esnafın kendi aralarında gerçekleştirdikleri bir alışverişten bahsetmiyoruz..
Bir de şu başkanlık mevkiine özel bir rahatsızlık olduğunu tahmin ettiğim “Almeyda” telaffuzunda ciddi bir sıkıntı var nedense. Yıllar önce Fenerbahçe Jesus Almeyda ile ilgilenirken de bu kez Aziz Yıldırım ekranlardan onlarca kez “Almedya” deyip durmuştu. Dün akşam da canlı yayında Güntekin’ in çaktırmadan araya girip futbolcunun adını tekrar tekrar yineleyerek sufleler vermesine karşın Demirören‘ in ısrarla en az yirmi kere “Almedya” demesi hakikaten üzerinde düşünülesi bir hal olsa gerek. Yok yani; bunlar üç beş sene sonra Schweinsteiger’ i de gündemlerine alırlarsa ne halt edecekler, onu düşünüyor insan!

Almedya Sorunsalı!” üzerine 3 düşünce

 1. Adem

  Dün kendi ağzıyla öyle bi itirafta bulundu ki… O anki şokla unuttum herhalde 🙂 Bir futbolcudan bahsediyordu sanırım, şöyle bir şey söyledi: "Onlar profesyonel, biz amatörüz. Biz gelip geçiciyiz, bugün var yarın yokuz. Neticede bu işin profesyoneli değiliz." gibi bir şey söyledi. Daha ne desin?

  Ha bir de şey demiş, Güntekin Onay "Katar olur muyuz" diye bir soru sormuş. Dünya Kupasını alabilir miyiz manasında. Demirören:
  "Ne Katarı, Katarın Avrupada ne başarısı var!!"

  Cevapla
 2. Yunus

  @adem

  hacı sen yanlış anlamışsın bence.. Güntekin orda katar olur muyuz derken sormak istedigini demirören gayet dogru anladı.. dünya kupasının o muhabbetle pek alakası yoktu.. Olayın komik tarafı soruya verdigi cevap katarın avrupada nasıl bir başarı elde etmesini bekliodu acaba..:)

  Cevapla
 3. Adem

  Yunus 😉 demiş dedim çünkü dün biri bu mevzuu Twitter'da anlattı. Kendim dinlemedim, videoyu bulup izlemek farz oldu ki böylee kendi yorumumu da paylaşabileyim 🙂

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir