Adam Gibi Adam Olmak


Bazı güzel sözler vardır ya hani..

Aynı kişiye gereğinden fazla sıklıkta söylediğinizde ilk seferki etkisini yavaş yavaş yitirmeye, hatta zamanla etkisini yitirmeye başladığı gibi anlamını ve değerini de kaybederek gittikçe sıradanlaşmaya başlar.

Bir de bazı güzel sıfatlar vardır hani..

O sıfatlar da bu payeyi gerçekten hak eden kişiler için değil de liyakatsiz kişiler hakkında kullanıldığında tüm anlamını ve değerini yitiriverir..

İşte Trabzon’ da “Adam gibi adam” olabilmenin de pek bir önemi ve ayrıcalığı kalmadı maalesef..

Başarılı sayılabilecek tek bir sezon haricinde Trabzonspor’ a tarihinin en utanç verici futbolunu oynatan, takımı soyunma odasındayken yüz üstü bırakıp kaçan, içerisinden yetiştiği kulübün kapısında yıllar yılı yatmış olmasına rağmen bir kere dahi yüzüne bakılmayan, alt lige postaladığı onca takımın varlığı ortadayken ikinci büyük şansını gene bu kulüpte kazanan ama kendisine sunulan tüm bu olanaklara rağmen arkasında koca bir enkaz bırakarak görevinden ayrılan bir teknik direktöre verilmişti ilk olarak bu paye..


Şimdiyse bu sıfat salt Trabzonlu olduğu ve sırf rakibimiz Galatasaray’ a çemkirdiği için sıradan bir devlet görevlisine layık görüldü. Hem de adına stadyumda pankartlar açılarak. Üstelik kafa kağıdında Trabzon yazmasına rağmen, üstlerine yaranma dürtüsü gönül verdiği takıma olan sevgisini bastırmış olan bir Galatasaray kongre üyesine yakıştırıldı bu sıfat..

Şimdi Trabzonlu ve aynı zamanda Trabzonsporlu Soner olarak soruyorum buradan..

Trabzon’ da “Adam gibi adam” olabilmek bu kadar kolay mı?

Söz konusu kişilere böylesine ulvi bir sıfatı hem de Trabzonspor taraftarları adına gönül rahatlığıyla bol keseden dağıtabilen bu zihniyet bir Şenol Güneş, bir Dozer Cemil, hatta bir Kazım Koyuncu gibi gerçek anlamda değerli insanların haklarını vermeleri gerektiğinde nasıl bir söz bulup da kullanacak?

Adama sormazlar mı “Hiç mi adam görmediniz?” diye..

Daha da kötüsü; sıradaki adam gibi adamınız kim olacak acaba?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir